reklamı kapat

POPÜLER

üç boyutlu yazıcı modeli AnkerMake M5

Gelin, Anker imzalı ilk üç boyutlu yazıcı modeli AnkerMake M5 ile tanışın

Mobil dünyanın en önemli aksesuar üreticileri arasında yer alan Anker, bugün ilk üç boyutlu yazıcı modeli ile ses getirmiş durumda.

Anker denildiği zaman akla ilk olarak geliştirdiği şarj çözümleri, SoundCore serisi kulaklıkları, Nebula serisi projektörleri ve Eufy serisi robot süpürgeleri geliyor. Ürün gamında çok sayıda Bluetooth hoparlör de yer alan firma, artık üç boyutlu yazıcı pazarında da yer alıyor. Çok geniş halen gelen pazarda ses getirmek isteyen firma, ilk modeline AnkerMake M5 adını vermiş durumda. İlginç olarak gün içerisinde burada açılacak Kickstarter projesi üzerinden satışa sunulacak model, gerçekten gelişmiş bir seçenek ve modern görünen bir tasarım sahip. Bünyesinde bir kamera yer alan ve böyle baskının uzaktan takip edilmesine imkân tanıyan ürün, bu kamera ile baskının sosyal medyada paylaşıma uygun TimeLapse videosunu da oluşturabiliyor.

Ender 3 Pro gibi bazı rakip yazıcılardan tam beş kat daha hızlı baskı yapabildiği belirtilen ve bu gerçekten çok önemli olan AnkerMake M5, spesifik olarak temel ayarlarıyla dahi 250mm/s baskı gerçekleştirebiliyor. Bu hızıyla büyük baskılarda çok büyük zaman farkı yaratacağı açık olan üç boyutlu yazıcı, bünyesinde dokunmatik kontrol sunan bir ekran taşıyor.

Filament’i direkt olarak yandan alan AnkerMake M5, birçok gelişmiş diğer seçenek gibi Wi-Fi üzerinden kontrol edilebiliyor ve istenirse bulut üzerinden uzak erişim de sunuyor. Tüm ince teknik detayları aşağıdaki görselde gözler önüne serilen model, maksimum 235x235x250mm boyutunda baskılar verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AnkerMake M5 üç boyutlu yazıcı modeli, Kickstarter üzerinden yapılacak en az 429 dolar bağış ile elde edilebilecek. Model daha sonra pazara 759 dolardan çıkarılacak. Bu ürün ileride Türkiye’de de satılacaktır ancak henüz satış konusunda net bilgiler verilmiyor.

Anker imzalı ilk üç boyutlu yazıcı yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca