reklamı kapat

POPÜLER

üç boyutlu yazıcı modeli AnkerMake M5

İlk Anker üç boyutlu yazıcı AnkerMake M5 satışa sunuldu

İlk Anker üç boyutlu yazıcı AnkerMake M5, Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Ürün gerçekten çok fazla ilgi görüyor.

İlk bilgisi dün gelen Anker üç boyutlu yazıcı AnkerMake M5, söz verildiği gibi Kickstarter projesine başladı. Proje sayfası direkt olarak burada yer alan ürüne 50 bin dolar hedef koyan Anker, şimdiye kadar tam 3 milyon dolara yakın bir bağış toplamış durumda. Bunu Anker gibi firma için bağıştan çok satış rakamı olarak değerlendirmek gerekirken, ürün için proje ilk başladığında en düşük bağış temelli satın alma fiyatı 429 dolar seviyesinde yer alıyordu. Ancak bu paketler çok kısa sürede tüketildi. Şu an ürün en az 599 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Ürünün normal satışa ise 759 dolara çıkacağı belirtiliyor. Proje üzerinde alanlara ancak 2022 Kasım ayında gönderilecek ürün, yıl sonunda ya da 2023 başında Türkiye’de de resmen satılacaktır.

Üzerinden geçmek adına Anker üç boyutlu yazıcı AnkerMake M5 gerçekten gelişmiş bir seçenek ve modern görünen bir tasarım sahip. Bünyesinde bir kamera yer alan ve böyle baskının uzaktan takip edilmesine imkân tanıyan ürün, bu kamera ile baskının sosyal medyada paylaşıma uygun TimeLapse videosunu da oluşturabiliyor.

Ender 3 Pro gibi bazı rakip yazıcılardan tam beş kat daha hızlı baskı yapabildiği belirtilen ve bu gerçekten çok önemli olan AnkerMake M5, spesifik olarak temel ayarlarıyla dahi 250mm/s baskı gerçekleştirebiliyor. Bu hızıyla büyük baskılarda çok büyük zaman farkı yaratacağı açık olan üç boyutlu yazıcı, bünyesinde dokunmatik kontrol sunan bir ekran taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filament’i direkt olarak yandan ve üstten alabilen AnkerMake M5, birçok gelişmiş benzeri gibi Wi-Fi temelinde kablosuz olarak kontrol edilebiliyor ve istenirse bulut üzerinden uzak erişim de sunuyor. Maksimum 235x235x250mm boyutunda baskılar verebilen ürün, aktarıldığı kadarıyla 0.1 mm hassaslığa sahip ve kişilere baskıları kolayca çıkarma ve otomatik ayar gibi faydalı yardımlar sunuyor.

Anker üç boyutlu yazıcı yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca