reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO’daki tüm Pokemon’ları yakalamayı başardı

Pokemon GO ilk çıktığı zamanki popüleritesini bir nebze yitirmiş olsa da milyonlarca oyuncu halen gece gündüz Pokemon GO oynamaya devam ediyor. Bu oyunculardan biri olan 27 yaşındaki Nick Johnson, oyundaki tüm Pokemon’ları yakalayarak bir ilke imza attı.

Bütün hayatını oyuna adadığına emin olduğumuz Johnson, tüm Pokemon’ları yakalamak için önce Amerika’da 150 kilometreden fazla yol gitmiş ve toplam 303 adet Pokemon yumurtası kırmış. Amerika’nın farklı bölgelerinde toplam 142 Pokemon yakalayan Johnson daha sonrasında bazı bölgelere özel olan Pokemon’ları yakalayabilmek için yurtdışına açılmış. Avrupa’ya özel Mr. Mime için Paris’e ve Farfetch’d’i yakalayabilmek içinse Hong Kong’a giden genç oyuncunun son durağının ise Avustralya olduğu belirtiliyor. Johnson’ın bu yolculuklarının büyük kısmının sponsorlar tarafından karşılandığı ifade ediliyor.

Oyuncunun yakalaması gereken son Pokemon olan Kangaskhan’ı yakalama hikayesi de epey aksiyonlu. Söylediğine göre Avustralya’da Kangaskhan’ı yakalamak için 4-5 saat gezinen ancak istediğini bir türlü bulamayan oyuncu, bir arkadaşının Kangaskhan’ın bulunduğu noktayı Snapchat üzerinden göndermesiyle harekete geçmiş. Pokemon’lar bulundukları bölgelerde sadece birkaç dakika durduğu için zaman kaybetmek istemeyen Johnson, Uber çağırarak anında ilgili yere gittiğini belirtiyor. Toplam 145 Pokemon yakalayan oyuncunun haftada 50 saatini bu oyuna ayırdığı da şaşırtıcı detaylardan biri. Twitter’dan oyunun geliştiricisi Niantic ve Nintendo’ya seslenen Johnson, “Beni ne zaman genel merkeze davet ediyorsunuz?” diye sordu. Şirketlerden bu isteğe nasıl yanıt geleceğini bekleyip göreceğiz.