reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go oyuncularına şoförlük hizmeti

Şu sıralar gündemimizin birinci ana maddesi Pokemon Go, powerbank satışlarını artırmak ve insanlara yeni telefon aldırmanın yanında yeni iş kolları da yaratmaya başladı. Henüz resmi olarak yayınlanmayan ülkelerde bile oyunculara belli bir ücret karşılığında Pokemon yakalamak adına şoförlük hizmeti veriliyor.

Oyunu oynayan oynamayan herkesin öğrendiği üzere oyunda Pokemon’larımızı koyabileceğimiz Gym’ler, çeşitli item’lar düşürebileceğimiz Pokestop’lar mevcut. Bu alanlara da oturduğumuz yerden ulaşmak mümkün değil. Bazı fırsatçı kullanıcılar da bunu göz önünde bulundurarak Pokemon Go oyuncularını bu noktalara götürmek ve elbette yol boyunca Pokemon yakalamalarını sağlamak için şoförlük öneriyor. Örneğin Craiglist’teki bir ilanda ilk bir saat için 30 dolar, sonraki her bir saat için 20 dolar ücret talep ediliyor. Bu hizmeti sunanlar özellikle Gym ve Pokestop noktalarının dayandığı Ingress oyununu oynadıklarını ve bu alanları ezbere bildiklerini belirtiyor.

Etraftaki Pokemon’ları çekmeye yarayan “Intense” kullanarak hırsızlık yapanların haberlerini yeni almışken bu konuda da epey dikkatli davranmak gerek. Pokemon yakalayacağım derken böbrekten olmak var.