reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Akıllara Galaxy Note 7 faciası geldi; alev alan Samsung Galaxy Note 9 gündemde!

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, bugün firmanın hiç ama hiç istemeyeceği bir haberle gündemde bulunuyor.

Samsung Galaxy Note ailesinin geçmişinde sorunlu piliyle patlayan Galaxy Note 7 faciası yer alıyor. Bunu bildikleri için Galaxy Note 9 ilk tanıtıldığında iddialı bir açıklama yapan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, Galaxy Note 9’un pili en güvenli seçenekler arasında yer alıyor demişti. Kişilerin kesinlikle pil konusunda bir endişe yaşamaması gerektiği söyleyen yönetici, modeli almayı düşünenleri oldukça rahatlattı. Ancak bugün bir Galaxy Note 9’un alev aldığı haberi yayıldı. Söylendiği kadarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Diane Chung isimli kadının sahibi olduğu Note 9, aşırı ısınma sonucu çantasının içerisinde alev aldı. Bu olay olduğu sırada korkutucu şekilde asansör içerisinde olan kadın, olayı kontrol altına almaya çalışırken elini yaktığını belirtiyor. Bu konu hakkında Samsung’a dava dahi açan Diane Chung, gerçekten kötü bir olay ile karşı karşıya kalmış durumda. Konu hakkında bir açıklama yapan firma, şimdiye kadar Note 9 ile alakalı hiç böyle bir sıkıntı duymadıklarını belirtiyor. Yani Note 7’de olduğu gibi genele yayılmış bir sorun görünmüyor. Konu hakkında araştırma sürerken, herkes şu an olayın neden meydana geldiği merak ediyor. Note 9’dan daha ufak pille gelen Galaxy Note 8 ile herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9

Patlayan bir Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 9’un teknik özelliklerini hatırlarsak

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon şu an Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 7.999 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 9.299 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu