reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonlarda çizgi roman okuyabileceğiniz enfes uygulamalar

Bir çizgi roman tutkunusunuz veya boş vaktinizi kitap yerine çizgi roman okuyarak geçirme niyetinde misiniz? O zaman seçtiğimiz bu uygulamalar tam size göre.

Artık tüm yaş grupları için bir çizgi roman bulunuyor. Aynı zamanda muazzam bir e-kitap okuyucusu olan akıllı telefonlar sayesinde kitap okumak için yanımızda sayfalarca kitap taşımamıza da gerek kalmıyor. Seçtiğimiz uygulamalar, aynı şeyi çizgi romanlar için yapıyor. Aylık abonelik isteyen uygulamalardan tamamen ücretsiz olanlarına kadar derlediğimiz bu liste sayesinde siz de dilediğiniz yerde çizgi roman okuyabilirsiniz. Hatta dilerseniz kendi çalışmalarınıza da bünyesine yükleyebileceğiniz uygulamalar mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COMIXOLOGY

İnternetten çizgi roman okumak denince akla gelen ilk servis ComiXology. 2007’de kurulan ve 2009’da bir çevrim içi okuyucu halini alan bu servis, çevrim içi çizgi roman yayımcılarının atası sayılıyor. Ücretsiz indirilebilen uygulama, servisin internet sitesinden satın aldığınız çizgi romanları çevrim dışı okumanızı sağlıyor. 100 binden fazla çizgi romana ev sahipliği yaptığı bilinen ComiXology, bünyesinde Marvel, DC ve Image gibi büyük yayıncıların içeriklerini barındırıyor. Çeşitli zamanlarda duyurduğu indirimlerle de kendisini tercih edenleri memnun etmek isteyen servisin hem iOS hem de Android için bir uygulaması bulunuyor.

İndir: App Store | Google Play

MARVEL UNLIMITED

Marvel evrenine giriş yapmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Marvel Unlimited sayesinde oturduğunuz yerden 20 bin Marvel çizgi romanına erişebilmeniz mümkün. Tabii, bunun için ücretsiz sunulan uygulamayı indirip aylık 34,99 TL’ye bir abonelik satın almanız gerekiyor. Uygulamada sadece çizgi roman bulunmuyor. Çeşitli sekmeler aracılığıyla Marvel evrenini daha yakından tanımanız için uygulama üzerinden çeşitli makalelere de erişebiliyorsunuz. Uygulama, ayrıca 12 çizgi romana kadar indirme yapabilmenize izin veriyor. Bu servisin de hem iOS hem de Android sistemli telefonlar için bir uygulaması bulunuyor.

İndir: App Store | Google Play

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COMICS PLUS

Yukarıda bahsi geçen uygulamalara kıyasla biraz daha geri kalan fakat onlardan hiç de aşağı kalır yanı olmayan diğer bir servis, Comics Plus. Diğer iki alternatife kıyasla, bu uygulamaya siz de kendi yayınlarınızı yükleyip okuyabiliyorsunuz. Ücretsiz indirilebilen ve herhangi bir abonelik istemeyen uygulamada IDW, Archie ve Dynamite gibi yayıncıların eserlerini okuyabilmeniz için çizgi roman başına bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ebeveyn kontrolü sistemiyle de adından söz ettiren uygulamaya yalnızca App Store üzerinden erişilebiliyor.

İndir: App Store

LINE WEBTOON

Belki de çizgi roman seven gençlerin gerçek favorisi Line Webtoon, bir çizgi roman okuyucusu olmanın dışında aynı zamanda bir topluluk görevi de görüyor. Bağımsız sanatçıların da kendi çalışmalarını yükleyebildiği servis, her hafta 170’ten fazla içeriği ücretsiz sunuyor. Üstelik hepsinde olmasa da platformda bazı çizgi romanların Türkçe çevirisini de bulabilmek mümkün. Ücretsiz indirilebilen ve abonelik istemeyen uygulamanın ücretli çizgi roman edinmek isteyenler için de bir mağazası bulunuyor. Servis, hem iOS hem de Android platformlar için uygulama sunuyor.

İndir: App Store | Google Play

İlginizi çekebilir

Marvel’s Spider-Man – Limited Edition PS4 Pro Bundle Tanıtımı

İLGİLİ HABERLER