reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

John Wick’in gizemli geçmişi çizgi roman oluyor

Keanu Reeves‘in başrolünü üstlendiği John Wick: Chapter 2 oldukça heyecan verici bir noktada bitmiş ve Chapter 3’te kahramanımızın kaderinin nasıl sonuçlanacağı konusunda merak içinde kalmıştık. Yeni film için hala vakit var ancak John Wick‘in nasıl bu kadar telikeli bir suikastçı olduğunu merak ediyorsanız müjde. Serinin çizgi romanı geliyor.

Advertisement

Filmi izleyenlerin de bildiği üzere John Wick, hemen herkes tarafından korkulan ve Continental’ın karşınıza almak istemeyeceğiniz üyelerinden biri. Baba Yaga olarak anılan John Wick’in isminin esaslı kötülere dahi ülke değiştirtecek yeterlilikte olmasına değinmiyoruz bile. Ancak John Wick bir işi aldı mı bilin ki kaçış yok. Tabii beyaz perdede John Wick’le ilk tanıştığımızda karakterimiz ununu elemiş, eleğini asmış yeni hayatına mutlu bir şekilde devam ediyordu. Tabii işler karışana kadar. Bu sebeple John Wick’i bu kadar korkutucu yapan önemli kariyer adımlarını da göremedik. Bizim için o hep en korkulan oldu. Şimdi ise işler değişiyor.


Dynamite Entertainment bir süredir John Wick isimli bir çizgi roman serisi çıkarmaya hazırlanıyordu. Sonunda çizgi roman için net bir tarih elde etmeyi başardık. Eylül ayında raflardaki yerini alacak olan John Wick suikastçı olarak başladığı kariyerinin ilk adımlarına kadar giderek bize karakterin hikayesinin en başını anlatacak. Böylelikle John Wick’in zaman içinde nasıl Baba Yaga’ya dönüştüğünü de okuma fırsatı elde edeceğiz. Greg Pack‘in kaleme aldığı çizgi romanın görselleştirmesini ise Giovanni Valletta üstleniyor.


John Wick: Chapter 3 için çalışmalar sürerken serinin Continental‘ı anlatan kısmı da televizyon ekranlarındaki yerini alacak.