reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram paylaşımlarını hikayelere ekleme [Nasıl yapılır?]

Instagram‘ın yeni özelliği artık bir gönderi paylaştıktan sonra Hikayeler’e de eklemek isteyen fenomenleri ekran görüntüsü almaktan kurtarırken; başka kullanıcıların gönderilerini de paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Yeni özelliklerle platformu geliştiren Instagram bir süredir beklenen bir özelliği nihayet çıkardı. Bildiğiniz gibi kullanıcılar bir süredir regram özelliğini istiyor. Yani bir başkasının paylaşımını retweet benzeri şekilde yeniden paylaşma özelliği. Ancak Instagram bu özelliği farklı bir şekilde getiriyor. Artık paylaşımları hikayenizde yeniden paylaşabileceksiniz. Kendinizin ya da bir başkasının attığı gönderiye hikayelerinizde yer verebilirsiniz. Şimdilik sadece Android‘de olan bu özellik önümüzdeki günlerde iOS kullanıcıları için de güncelleme olarak gelecek. Özelliğin uygulanışı her iki platformda da aynı olduğu için iOS kullanıcıları güncelleme geldiğinde buradaki adımları takip ederek bu özelliği kullanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hikaye

Başkasının Instagram paylaşımını paylaşma

Özellikle kullanıcıların kendi fotoğraflarını da sık sık ekran görüntüsü alarak hikayeler kısmında paylaştığı düşünülünce bu özellik herkese hitap ediyor diyebiliriz. Yapılması gerekenler ise oldukça basit. Fotoğrafın hemen altında yer alan “Gönder” simgesine tıklamanız yeterli oluyor. Daha sonra paylaşımın en üstünde “Hikayene Gönderi Ekle” seçeneği çıkıyor. Bunu seçtikten sonra hikayeler kısmında gönderiyi ayarlayabilir, diğer hikaye özelliklerini kullanabilirsiniz. Paylaşacağınız hikayenin hemen altında kullanıcının ismi de etiketli halde geliyor. Böylelikle insanlar hikayeye tıklayarak orijinal gönderiye gidebiliyor. Bu sayede regram ihtiyacı da çözülmüş oluyor.