reklamı kapat

POPÜLER

Threads LOG Tasarım

Threads için Facebook ve Instagram bağını koparma imkanı geldi

 - Güncelleme: 14 Kasım 2023 08:20

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads için Facebook ve Instagram bağını koparma imkanı geldi.

Threads uygulaması ilk iki haftasındaki popülerliğinden çok uzakta ve bunu değiştirmek isteyen Meta farklı adımlar atıyor. Örneğin bir süredir takip ettiğiniz kişilerin Threads paylaşımları, eğer ortak hesap kullanıyorsanız Facebook’ta da görünüyor. Bunu aynı zamanda Instagram için de hayata geçiren firma, zaman tünellerine entegre edilen paylaşımlar ile yeni platformun büyümesini hızlandırmaya çalışıyor. Ancak bu altyapı genel olarak çoğu kişinin hoşuna gitmiyordu ve bugün süreçte seçme şansı getiren, “Diğer uygulamalarda gönderiler önerme” adı verilen altyapı herkes için aktif edilmeye başlandı. Bu sayede artık kişiler Threads gönderilerinin Facebook ya da Instagram’da görünmesini kapatabiliyor ya da başka bir deyişle engelleyebiliyor. Bunun için uygulama ayarlarındaki “Gizlilik” bölümüne gidilmesi ve “Diğer uygulamalarda gönderiler önerme” ayarının içine girilerek, Instagram ve Facebook seçeneklerinin kapatılması yeterli oluyor. Halen çok fazla öne çıkamayan Threads için diğer geliştirme çalışmaları da sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin web tarafına odaklanan en son güncellemede “sürükle bırak” temelli medya ekleme özelliği gelmiş, bir gönderideki beğenilere veya görüntülemelere tıklayarak alıntıları ve yeniden paylaşımları görme özelliği sunulmuş, yayınlamadan önce bir konuya birden fazla Threads ekleme özelliği sunulmaya başlanmış ve artık web’den gönderi paylaşırken, videolar ile fotoğraflar için alt metin ayarlamanıza imkan tanıyan bir altyapı da getirilmişti.

Facebook ve Threads detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers