reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Tarraco

7 kişilik SUV SEAT Tarraco ışıklarını yakarak geri sayıma hız verdi [Video]

Bu yıl içerisinde tanıtılması planlanan SEAT Tarraco, keyifli bir ipucu videosuyla gelişini daha yüksek sesle duyurmaya başladı.

SEAT’ın kullanıcıların verdiği oylar üzerinden ismini belirlediği yeni SUV modeli Tarraco‘nun macerası geçtiğimiz yılın yaz döneminden beri sürüyor. Ülkede yaşanan bağımsızlık referandumu krizi yüzünden tanıtım süreci sekteye uğrayan modelini bu yılın sonuna doğru tanıtma planı içerisinde olan SEAT, ipucu niteliğindeki parçalarına bir yenisini daha ekledi. Bizleri bu kez örtülerin altında ışıklarını yakmış bir şekilde karşılayan Tarraco, tasarım hatları itibarıyla ürün gamındaki tüm modellerden farklı olacak. Günümüze gelene kadar önemli sızıntılarla da gündeme gelen model, markasının “2020 öncesi altı model tanıtma” planının ilk ayağı konumunda.

Beklentiler ve ihtimaller

SEAT’nın resmi Twitter hesabı üzerinden sanatsal nitelikte ufak bir video eşliğinde gelişini hatırlattığı Tarraco, sahip oldu LED gündüz farlarıyla bizleri selamlıyor. Ek olarak jant ve ızgara gibi parçalarının da göz kırptığı detayların kısa süre içerisinde daha da netleşmesini bekliyoruz. Skoda Kodiaq ile altyapı kardeşi olarak geliştirilen modelin kaputunun altında 1,4 litre ve 2.0 litrelik benzinli motorlara kesin gözüyle bakılıyor. Kademeli olarak dizel motor ve hibrit de bu bağlamda masada görünen seçenekler arasında. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video