reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Tarraco

Politik sebeplerden ertelenen süreç ilk görsel eşliğinde resmiyet kazandı; işte SEAT’ın yeni SUV modelinin ismi

Kısa süre önce referandum krizinden dolayı ertelenen SEAT’ın yeni SUV modelinin dünya lansmanı bu yılın sonunda gerçekleştirilecek.

SEAT’ın geçtiğimiz yılın yaz döneminde yeni SUV modeli için internet üzerinden başlattığı isim belirleme sürecinin nihayet resmiyet kazandı. Katalonya’da baş gösteren bağımsızlık referandumu ve siyasi belirsizlikten ötürü açıklanma süreci günümüze kadar uzayan oylamaya 134 ülkeden toplam 146 bin 124 kişinin katıldı. Geçtiğimiz temmuz ayında Abrera, Alboran, Aran, Aranda, Avila, Donosti, Tarifa, Tarraco ve Teide isimlerinin yari finalist olarak açıklandığı seçim sürecinde, LOG takipçilerinin de fikrini almıştık. LOG.com.tr üzerinden düzenlediğimiz ankette Alboran ismi yüzde 20‘lik bir oranla üst sırada yer almıştı.

Kullanıcılar “Tarraco” dedi

#SEATseekingName etiketiyle düzenlenen anketin final aşamasında markanın yeni SUV’unun adı Tarraco olarak belirlendi. İsmini Tarraco antik kentinden alan SEAT’ın yeni modeli, antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olarak biliniyor. Romalılar zamanındaki ismi Tarraco olan şehir, günümüzde Tarragona olarak adlandırılıyor. Halihazırda var olan arkeolojik kalıntıları 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine de giren Tarraco aynı zamanda, markanın ürün gamında ismini İspanya’daki yer isimlerinden alan 14. model oldu. 2018’in son çeyreği içerisinde tanıtımı gerçekleştirileceği açıklanan model Türkiye’de 2019’un ikinci yarısında satışa sunulacak.