reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer C5400X

Güçlü performans arayanlara oyun odaklı yönlendirici: TP-Link Archer C5400X

TP-Link, çevrimiçi oyunlar için özel olarak geliştirdiği yeni yönlendiricisini (router) tanıttı. Yüksek hızıyla fark yaratan cihaz bununla birlikte ücretsiz 16 GB depolama alanıyla geliyor.

Oyun ve 4K film için gereken kablosuz hızı sunan cihaz bünyesinde dört çekirdekli 1,8 GHz’lik 64 bit işlemciyi barındırıyor. Ana işlemciye üç adet yardımcı işlemcinin eşlik ettiği Archer C5400X’te 1 GB RAM yer alıyor. Akıllı trafik önceliklendirme’ özelliği ile oyun trafiğini otomatik olarak tanımlayan cihaz gecikmeleri de ortadan kaldırıyor.Bu özellik sadece oyun değil 4K film izlerken de avantaj sağlıyor. Yönlendirici, TP-Link HomeCare güvenlik paketine destek veriyor. Trend Micro tarafından desteklenen bu paket, indirmeler ve dosya paylaşımları sırasında kötü niyetli tehditlere karşı ağı ve cihazları korumayı sağlıyor. Virüs koruma ve ileri düzeyde saldırı önleme özelliği sayesinde Archer C5400X ile ağ siber saldırılardan korunmuş oluyor.

Archer C5400X, depolama gereksinimi de ihmal etmiyor. TP-Link FileBank uygulaması aracılığıyla internet bağlantısı olduğunda 16GB’lık ücretsiz depolama alanı sunuluyor. Güvenlik duvarı ile korunan bu alana ek olarak isteyen kullanıcılar cihazın USB sürücülerine disk bağlayarak depolama alanlarını istedikleri kadar genişletebiliyor.

Tasarımıyla fark yaratan yönlendirici: TP-Link Archer C5400X

Farklı tasarımı ile de dikkat çeken Archer C5400X, sekiz adet harici anteni ve siyah/kırmızı renkleriyle de oyun için özel bir ürün olduğunu gösteriyor.  Yönlendiricinin Türkiye satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.