reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer C5400X

Performans canavarı TP-Link Archer C5400X’in Türkiye fiyatı belli oldu

TP-Link’in online oyunlar için özel geliştirdiği yönlendirici modeli olan TP-Link Archer C5400X, ocak ayında Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hızlı Wi-Fi, geniş kapsama alanı ve güçlü performans sunan ürün, aynı zamanda ücretsiz depolama alanı da sağlıyor. Online oyun severlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan ve üretilen Archer C5400X yönlendirici, oyun için oluşturulan özel bilgisayarlar ve diğer donanımlara yakışır güçlü özeliklere sahip. Hem kablosuz hem kablolu ağ bağlantısının hızlı, kesintisiz ve güçlü olması, oyunculara oyun sırasında önemli bir avantaj sağlıyor.

Güçlü işlemcilere sahip olan Archer C5400X’te dört çekirdekli 1.8GHz 64 bit’lik ana işlemci ve üç adet yardımcı işlemci bulunuyor. Cihaz 1 GB’lık belleğiyl ile en yüksek ayarlarda oyun oynarken dahi gecikmeyi ortadan kaldırıyor. Cihaz, ‘akıllı trafik önceliklendirme’ özelliği ile oyun trafiğini otomatik olarak tanımlıyor ve gecikmeleri ortadan kaldırıyor. Bu özellik 4K film izlerken de avantaj sağlıyor.

Archer C5400X’te iki adet 5 GHz ve bir adet 2.4GHz olmak üzere üç bant yer alıyor. 2.4 GHz bandında 1000 Mbps ve iki adet 5 GHz bandında ise 2167 Mbps’er (toplamda 5334Mbps) kablosuz hızlara ulaşabilen cihaz, bir bandı tamamen oyun trafiğine ayırarak çalışıyor. Diğer iki bant evin diğer ağ gereksinimine hizmet ediyor. Kullanıcılar ‘Akıllı Bağlantı’ özelliğini kullanarak her cihaz için bant atayıp sınırlamalar sağlayabiliyor.

TP-Link’in oyun yönlendiricisi, her aygıtın istediği hız ve hassasiyeti dengelemek için MU-MIMO ve Airtime Fairness teknolojilerini kullanıyor. Gelişmiş algoritmalar ile yönlendirici WiFi akışını cihazlara, görevlere uygun olarak dağıtıyor. Ürün sadece yüksek hız ve güçlü bağlantı değil, aynı zamanda geniş bir kapsama alanı da sunuyor. ‘RangeBoost’ özelliği ile geniş ve katlı evlerde dahi iyi performans sağlıyor.

Archer C5400X, oyunseverlerin tüm gereksinimleri düşünülerek bazı ek özelliklerle zenginleştirilmiş olarak sunuluyor. Bunlardan biri TP-Link HomeCare güvenlik paketi. Trend Micro tarafından desteklenen bu paket, indirmeler ve dosya paylaşımları sırasında kötü niyetli tehditlere karşı ağı ve cihazları korumayı sağlıyor. Virüs koruma ve ileri düzeyde saldırı önleme özelliği sayesinde Archer C5400X ile ağ, siber saldırılardan korunmuş oluyor. Farklı tasarımı ile de dikkat çeken Archer C5400X, sekiz adet harici anteni ve siyah/kırmızı renkleriyle oyun için özel bir ürün olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Archer C5400X’in Türkiye fiyatı ne olacak?

Ocak ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 630 USD.

İlginizi çekebilir

Xiaomi mağaza açılışından görüntüler