reklamı kapat

POPÜLER

Mark Zuckerberg Facebook Instagram boykot

Dudak uçuklatan değişimle 2018’in en çok para kaybeden milyarderi

2018’de sıkıntı yaşayan pek çok isim ve şirket oldu. Ancak Mark Zuckerberg 20 milyar doların üzeride yaşadığı kayıpla yılın en büyük kaybedeni oluyor.

2018 yılı başta Mark Zuckerberg olmak üzere pek çok isim için can sıkıcı olaylarla geçti. Ancak kimse Mark Zuckerberg kadar kaybetmedi diyebiliriz. Facebook CEO’su çatısı altında bulundurduğu WhatsApp, Instagram gibi güçlü servislere karşın yılın en çok para kaybeden milyarderi olarak 2018’e adını altın harflerle yazdırıyor. 2018’in başında patlak veren Cambridge Analytica veri sızdırması skandalından sonra mahkemeye çıkarılan Mark Zuckerberg yaptığı açıklamaların ardından düzenli olarak para kaybetmeye devam etti. Bloomberg tarafından yayınlanan “milyarderler” listesinde 7. sırada yer alan Zuckerberg, listeyi yıllın “kayıp” verisine göre düzenleyince birinci sıraya oturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir yılda 20 milyar doların üzerinde kayıp

Zuckerberg’ün net değeri 49,7 milyar dolar olarak açıklanıyor. Facebook CEO’sunun 2018 yılında yaşadığı kayıp ise 23,1 milyar dolar. Bu verinin 2018 sonuna kadar artabileceğini de ekleyelim. Zuckerberg’ün değerindeki günlük son değişimde 3,22 milyar dolarlık bir kayıp da görünüyor. Sadece teknoloji endüstrisinin değil, tüm kategoriler içinde yılın en çok para kaybedeni olan Zuckerberg’ün aldığı darbenin etkileri ise yakın zamanda geçecek gibi görünmüyor.

Sadece Facebook’ta değil WhatsApp’ta da çeşitli sıkıntılar yaşayan Zuckerberg’ün en sağlam kalesi ise şimdilik Instagram gibi. Ancak hatılarsanız Instagram kurucuları da Zuckerberg’le yaşanan tartışmalar sonucu istifa etmişti. Bu durumda popüler fotoğraf paylaşımı uygulaması üzerindeki gelecek değişimler de kullanıcıları korkutuyor. Zuckerberg yaşadığı bu dudak uçuklatan kaybı toparlayabilecek mi merak konusu.

İlginizi çekebilir

Güncellemeyle gelen yeni Instagram özelliği