reklamı kapat

POPÜLER

Apple yeni nesil iPad Pro

Apple’dan yeni nesil iPad Pro için yeni “bükülme” açıklaması

Geçtiğimiz hafta Apple’ın yeni nesil iPad Pro modellerindeki bükülme sorununa itiraf gibi bir açıklama getirildiğinden bahsetmiştik. Apple şimdi bu açıklamaları yalanlıyor.

Geçtiğimiz hafta Verge, Apple tarafından yeni nesil iPad Pro modellerinin bükülme sorunuyla ilgili bir açıklama yaptığını kaydetmişti. Söz konusu açıklamada çerçevesiz ekranlı 2018 model yeni iPad Pro’ların alüminyum gövdesinde çok hafif bir bükülme olduğu ve bunun cihazın performansını negatif etkileyecek bir durum olmadığı kaydedilmişti. Söz konusu açıklamayı yapan Apple çalışanının ise ismi verilmemişti. Apple’ın donanım mühendisliği departmanının başındaki isimlerden Dan Riccio ise yaptığı açıklama ile söz konusu “itirafı” yalanlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad Pro tasarım beklentilerini karşılıyor ve aşıyor

Riccio’nun yaptığı açıklama şu şekilde: “Yeni iPad Pro’ların yekpare gövde tasarımı Apple’ın tasarım ve üretimdeki hassasiyetine ilişkin bekletilerini karşılıyor ve hatta aşıyor. Cihazı dikkatli bir şekilde geliştirdik ve üretimin her bir parçası incelikle ölçüldü ve kontrol edildi. Yeni modelin baskınlığını 400 mikrona kadar sıkılaştırdık. Bu da onu eski nesildeki tüm modellerden daha sıkı bir model yapıyor. Bu seviyede bir üretimin günlük kullanımda bu tarz bir değişim göstermesi mümkün değil. Ayrıca bu tarz küçük değişimlerin cihazın çalışmasına etki etmeyeceğini de belirteyim.

Riccio’nun açıklaması Verge’ün ilk baştaki iddiasını yalanlamış oluyor. Cihazın üretiminde soğutma aşamasında hafif bir eğiklik oluştuğu kaydedilmişti. Apple’ın bu konu üzerine yeni açıklamalar yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor. Türkiye’de yeni nesil iPad Pro modelleri 11 inç ve 12,9 inç olacak şekilde sırasıyla 5.899 TL ve 7.399 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

İlginizi çekebilir

Apple’ın iPad Pro’lar için hazırladığı özel reklam