reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni iPad Pro modelleri için ilk bükülme testi geldi [Video]

 - Güncelleme: 16 Mayıs 2024 10:34

Oldukça ince gövdeleriyle sağlamlık konusunda endişe yaratan yeni iPad Pro modelleri için ilk bükülme testi videosu paylaşılmış durumda.

Genel olarak dikkat çekmeyi başaran M4 işlemcili yeni iPad Pro ve iki versiyonu olan yeni iPad Air için dün Türkiye macerası resmi olarak başladı. Fiyatlar “Pro” tarafında 45.999 TL‘den, “Air” tarafında ise 25.999 TL‘den başlıyor, Pro modelleri bugün yapılan bir bükülme testi gündeme getiriyor. Pro’lar biliyorsunuz yerlerini aldıkları iPad Pro’lardan çok daha ince gövdelere sahipler ve bu durum bükülme konusunda büyük bir endişe oluşturuyor. Ancak Apple bu konuda kesinlikle sınıfta kalmamış gibi görünüyor. Cihazların gövdesi aşırı güç uygulandığı zaman biraz bükülüyor ancak kalınlıkları azalmış olmasına rağmen her zaman karşılaşılmayacak ciddi güçlere karşı çok iyi şekilde dayanabiliyorlar. 11-inç model bükülmeye karşı 13-inç modele oranla daha dayanıklı ancak yine de her iki modelin de güzel bir kılıfla korunması gerekiyor. Çünkü her iki cihazda dikey açıda üst ve alt kısımlarında kırılma yaşayabiliyor, tüm bükülme ve kırılmalar sonrasında dahi videodaki tabletler sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor.

Güncelleme: Jerry Rig Everything’den de 13-inç iPad Pro için bir bükülme testi geldi. Cihaz ciddi yük altında bükülüyor ancak incelen gövdeye oranla beklenenden daha iyi şekilde dayanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü: İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

M4 iPad Pro ve M2 iPad Air’ler yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X