reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone modellerinin sağlamlık testlerini gösteren yeni videolar geldi

 - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 20:42

iPhone modellerinin sağlamlık testlerini gösteren yeni videolar paylaşıldı. Bu videolar ünlü YouTuber MKBHD’den geldi.

Diğer telefon üreticileri gibi Apple da hazırladığı yeni iPhone’ları satışa sunmadan önce zorlu sağlamlık testlerinden geçiriyor. Özel bir davetle Apple’ın iPhone’ları test ettiği sistemleri görme şansı elde eden YouTuber MKBHD, aşağıdaki X paylaşımında test süreçlerinden çektiği videoları paylaştı. Özel makineler kullanarak iPhone’lar ve diğer ürünlerini suya, düşmeye ve ciddi seviyedeki titreşime karşı tekrar tekrar test ettiği görülen Apple, bu konuya gerçekten büyük önem veriyor. Videolar kapsamında Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus ile bir röportaj da gerçekleştiren MKBHD, gördüklerinden fazlasıyla etkilenmiş gibi görünüyor.

Bundan önce yeni iPad Pro’ların sağlamlığı gündem olmuştu. Pro’lar biliyorsunuz yerlerini aldıkları iPad Pro’lardan çok daha ince gövdelere sahipler ve bu durum bükülme konusunda büyük bir endişe oluşturuyor. Ancak Apple bu konuda kesinlikle sınıfta kalmamış gibi görünüyor. Cihazların gövdesi aşırı güç uygulandığı zaman biraz bükülüyor ancak kalınlıkları azalmış olmasına rağmen her zaman karşılaşılmayacak ciddi güçlere karşı çok iyi şekilde dayanabiliyorlar. 11-inç model bükülmeye karşı 13-inç modele oranla daha dayanıklı ancak yine de her iki modelin de güzel bir kılıfla korunması gerekiyor. Çünkü her iki cihazda dikey açıda üst ve alt kısımlarında kırılma yaşayabiliyor, tüm bükülme ve kırılmalar sonrasında dahi videodaki tabletler sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Jerry Rig Everything’den de 13-inç iPad Pro için bir bükülme testi gelmişti. Cihaz ciddi yük altında bükülüyor ancak incelen gövdeye oranla beklenenden daha iyi şekilde dayanıyor.

 

Yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü: İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

iPhone videoları yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER