reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Apple için 2027 yılına uzanan bir yol haritası paylaşıldı

 - Güncelleme: 18 Mart 2024 09:35

Dünyanın en değerli teknoloji şirketi Apple için 2027 yılına uzanan bir yol haritası paylaşıldı. Bu Samsung Securities’ten geldi.

Bu yol haritası elbette yüzde 100 kesin değil ancak analistlere göre Apple’dan 2025 yılında iPhone SE4 modeli gelebilir. Firmanın 2026 yılında karşımıza bir katlanabilir iPhone çıkarabileceği de söyleniyor ancak bunun gerçekten çok düşük bir olasılık olduğunu belirtmek gerekiyor. Firmanın 2026 yılında OLED ekranlı MacBook satmaya başlayacağı söylenirken, teknoloji devinin 2027 yılında Vision Pro’dan çok daha kompakt bir AR gözlük modeli karşımıza çıkaracağı da iddia ediliyor. Apple’ın 2027 yılında katlanabilir ekranlı bir iPad modeliyle ses getireceği de paylaşılan yol haritasında yer alıyor. Katlanabilir ekranlı Apple ürünleri ilk defa gündeme gelmiyor, şirket Ming-Chi Kuo’ya göre katlanabilir ekranlı bir MacBook geliştiriyor. Geçtiğimiz aylarda Samsung Display ve LG Display’in Apple için aralarında 20,25-inç boyutunda bir seçeneğin de olduğu çok sayıda katlanabilir yapıda panel test ettiği gündeme gelmişti. İşte bu temelde bir paylaşım yapan Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin spesifik olarak 20,3-inç boyutunda bir katlanabilir ekrana sahip MacBook (Karşımıza buradaki gibi bir seçenek çıkabilir) üzerinde çalıştığını aktarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu modelin 2027 yılında seri üretime alınacağı düşünülüyor, bunun haricinde bir detay ise paylaşılmıyor. Geçtiğimiz aylarda öğrendiğimiz kadarıyla Apple’ın katlanabilir iPhone testleri çok iyi gitmiyor. Ortaya atılan son iddialara göre Apple’ın prototip denemeleri için eline geçen ekranlar, katı sağlamlık şartlarını ya da testlerini tam olarak karşılayamıyor. Şirketin bu açıdan katlanabilir ekranlı bir iPhone modelini satışa sunmaktan çok uzakta olduğu belirtiliyor. Rakiplerden ise yakında örneğin Vivo X Fold 3 gibi yeni katlanabilir telefonlar geliyor.

Apple haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER