reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir ekranlı dizüstü Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 2

Katlanabilir ekranlı dizüstü Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 2 tanıtıldı

Katlanabilir ekranlı dizüstü Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 2, Türkiye’de de satılan ilk sürüm üzerine önemli iyileştirmeler getiriyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 2, katlanabilir ekranlı dizüstü pazarını başlatan ilk sürümün genel yapısı koruyor. Tek parça katlanabilir ekranıyla oldukça büyük çalışma alanını her zaman taşınabilir hale getiren ürün, artık daha büyük ve 16,3 inç boyutunda 2560×2024 piksellik bir esnek OLED ekran üzerine kuruluyor. Elbette dokunmatik olan bu ekran, 600 nit parlaklık sunuyor. Gücünü ilk sürümden farklı olarak çok daha iyi olan 12. jenerasyon Intel Core i5/i7 işlemcilerden alan katlanabilir ekranlı dizüstünde, Iris Xe grafik birimi yer alıyor. Klavyesi ekran üstünde ya da ayrı olarak kullanılabilen ThinkPad X1 Fold Gen 2, yapılan açıklamaya göre en üstte 1 TB SSD ve 32 GB DDR5 RAM ile donatılabiliyor.

Windows 11 Home ya da Windows 11 Pro opsiyonları sunulan sürüm, 48 Whr pil paketine sahip. Lenovo henüz bu konuda resmi bir kullanım verisi paylaşmıyor. Ürün için istenirse ekstra olarak 16 Whr pil opsiyonu da sağlanıyor. Katlandığı zaman hatırı sayılır oranda kalın olan Gen 2, opsiyonel olarak Wacom stylus kalem desteğini de getiriyor. Bu sayede devasa ekran alanı bir çizim tableti haline getirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ThinkPad X1 Fold Gen 2, sürpriz olmayacağı üzere ucuz bir seçenek değil. Modelin başlangıç fiyatı 2.500 dolar seviyesinde yer alıyor. Herkese hitap etmeyen dizüstünün Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü