reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir ekranlı dizüstü Lenovo ThinkPad X1 Fold

Katlanabilir ekranlı dizüstü Lenovo ThinkPad X1 Fold için yeni sürüm kapıda

Bilgisayar pazarının dev ismi Lenovo‘dan CES 2020’de gelen katlanabilir ekranlı Lenovo ThinkPad X1 Fold için ikinci sürüm de hazır.

Lenovo ThinkPad X1 Fold, ilk tanıtıldığında da söylediğimiz gibi bilgisayar pazarının geleceğini oluşturan modellerden. Çünkü hatırlamak adına bu cihazda 13,3 inç 4:3 2048×1536 piksel katlanabilir bir OLED ekran yer alıyor. Kalın çerçevelerin sardığı bu LG imzalı ekran, dizüstü tarafında yeni bir dönemi başlatıyor. İşte bu modelin yapılan en son paylaşıma göre yenisi de yolda yer alıyor. İsmi ve tanıtım tarihi henüz kesinleşmeyen ancak yukarıdaki video ile üstü kapalı olarak müjdesi verilen yeni model, videodaki gösterime göre ilk sürümden daha kaliteli bir gövde ve ince çerçeveler üzerine kurulacak. Gücünü Intel imzalı yeni nesil işlemcilerden alacak yeni jenerasyon katlanabilir ekranlı dizüstü modeli, TrackPoint’e sahip bir gövdeden ayrılan klavyeye de sahip olacak gibi görünüyor.

Tasarımını yukarıda gördüğünüz ThinkPad X1 Fold Türkiye’de de satışa sunulmuş bir modeldi ve Türkiye fiyatı tam 42.499 TL seviyesinde yer alıyordu. Bu fiyat etiketiyle zamanında çok büyük ses getiren model için Lenovo şu açıklamayı yapmıştı: “Bir kitap gibi katlanabilen ThinkPad X1 Fold, dünyada ilk kez yan yana iki ekranı aynı anda kullanım olanağı sağlıyor. Kolayca katlanan ThinkPad X1 Fold, çevrimiçi göz atma, video aktarma ya da sunum izleme amacıyla ayrıca tablet gibi de kullanılabiliyor. Rahatlıkla taşınabilecek hafiflikteki ThinkPad X1 Fold aynı zamanda güçlü ve dayanıklı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dokunmatik ekranı klavye olarak kullanılabilen ancak gerçek bir Bluetooth klavye aksesuarı ile beraber gelen ürün, bu klavyeyi katlandığı zaman içinde taşıyabiliyor. Bu gerçekten çok güzel görünürken, modelin yurt dışı fiyatı ise 2.499 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlk örnek olduğundan yurt dışında da ucuz olmayan katlanabilir dizüstü, gücünü Intel’in 11. jenerasyon işlemcilerinden alıyordu ve 8 GB RAM + 1 TB depolama ile geliyordu. 50 Wh pili bulunan dizüstünün, SIM portu üzerinden 5G desteği de yer alıyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın