reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG tasarım

OLED iPad Pro modelleri için yeni bir tarih verildi

OLED iPad Pro modelleri için bir süre daha beklemek zorunda kalacağız. Yeni bilgilere göre ürünler mayıs başında tanıtılacak.

Apple tarafına yönelik en sağlam kaynak Mark Gurman’a göre OLED iPad Pro’lar ve aynı zamanda yeni iPad Air’ler mayıs ayının başında lanse edilecek. Yeni modelleri haziran ayındaki WWDC24 öncesinde tanıtmak isteyen Apple, bu konuda iPad tutkunlarını fazlasıyla sabırsızlandırıyor. Burada özellikle OLED modeller dikkat çekiyor, tabletler için birçok farklı iddia gündeme geliyor. Örneğin Apple uzun yıllardır sattığı monitörler için mat kaplama opsiyonu (Apple buna Nano-Texture Glass adını veriyor) sunuyor. Bu kaplama yansımayı önlediği için çoğu kişinin hoşuna gidiyor, son iddialar Apple’ın OLED iPad Pro modelleri için de mat kaplama opsiyonu sunabileceğini gösteriyor. iPad tarafına eğer gerçekse ilk defa getireceği mat kaplamayı daha pahalıya satacağı düşünülen Apple, bu konuda birçok kişiyi memnun edebilir çünkü iPad’ini hali hazırda mat ekran filmiyle kullanan çok sayıda kişi bulunuyor. Daha ince çerçeveler taşıyacak denilen bu yeni ürünler için bir etkinlik düzenlemeyecek teknoloji devi, onun yerine resmi internet sitesi üzerinden basın bültenleri ve reklam videoları ile tanıtım gerçekleştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce çizim dosyaları dahi sızdırılan OLED modeller, daha ince gövdeleri olacak denilen gövdeleriyle şimdiden bir endişe oluşturuyorlar. Mevcut versiyonları bükülmeye karşı oldukça dayanıksız olan iPad Pro’lar, daha ince gövde ile daha da fazla bükülme riski taşıyabilirler. Apple’ın bu konuda önemli bir sağlamlaştırma çalışması yaptığı düşünülüyor ancak yine de bu konuda mutlaka yapılacak ilk testleri görmek gerekiyor.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER