reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Beklenen oldu; Huawei tarafını sevindirecek büyük gelişme!

Amerika Birleşik Devletleri, Huawei için koyulan ambargoya yönelik beklenen bir adımı sonunda attı. Huawei bir süre daha rahatlayacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün Reuters, sağlam kaynaklarından gelen bilgilerine göre Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Huawei’ye bir 90 gün izin daha vermeye hazırlanıyor haberini yayımlamıştı. Bu sayede firmanın birçok konuda Amerika merkezli şirketlerden parça alabileceği ve mevcut ağları donanımsal olarak destekleyeceği söylenmiş, aynı zamanda mevcut cihazların yazılımsal olarak güncellemeye devam edileceği aktarılmıştı. İşte bu konuda Reuters‘in kaynakları haklı çıktı. Kısa süre önce gelen açıklamaya göre Huawei’ye bir 90 gün daha verildi. Söylendiği kadarıyla bazı iletişim şirketlerinin Huawei tarafından üretilen ekipmanları değiştirmek için halen zamana ihtiyaç bulunuyor. Donanımsal açıdan firmaya muhtaç olan şirketlerin durumu nedeniyle toplamda 180 güne çıkacak ambargo ertelemesi, tam olarak 2020 başında geçerli olacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz ilk 90 günlük kısım tam olarak bugün dolmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosu ileride tamamen kalkar mı?

Bu şu an oldukça zor görünüyor. Çünkü kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump gazetecilere “Huawei ile şu durumda büyük ihtimalle iş yapmayacağız, ulusal güvenlik nedeniyle onlarla çalışmak istemiyorum” diye bir açıklamada bulundu. Çin ile olan ticari savaşın acısını Huawei’den çıkarak Trump, hep söylediğimiz gibi “ulusal güvenlik” konusunda halen somut bilgiler sunamıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelecek telefonlarında yer alacak özellik