reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei için ABD’den gelen üzücü ambargo haberi!

Amerika Birleşik Devletleri, Huawei için koyulan ambargoya yönelik son adımını atmış gibi görünüyor. Gelen bilgiler firma için hiç iyi görünmüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, hatırlarsınız geçtiğimiz ay Huawei’ye bir 90 gün izin daha vermişti. O zaman bazı iletişim şirketlerinin Huawei tarafından üretilen ekipmanları değiştirmek için halen zamana ihtiyaç duyduğu aktarılmıştı. Donanımsal açıdan firmaya muhtaç olan şirketlerin durumu nedeniyle toplamda 180 güne çıkan ambargo erteleme kararı, “bir daha uzatılmayacak” gibi görünüyor. Resmi ağızlardan gelen bilgiye göre 19 Kasım 2019 itibariyle bitecek süreç bir daha fazla devam etmeyecek. Bu açıdan 2020’yi görmeden ABD tarafından tam ambargo altına alınacak firma, biliyorsunuz özellikle Android konusunda sıkıntı çekiyor. ABD’nin Huawei’ye başka bir yaptırım planlanmadığı söylenirken, bu durumdan Huawei’nin kendisi kadar müşterisi olduğu ABD’li şirketler de çok kötü şekilde etkileniyor. Huawei ile ticari iş yapılamıyor olması milyar dolarlık gelirin uçması anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosu kalkacak gibi görünmüyor

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump hatırlarsınız geçtiğimiz ay gazetecilere “Huawei ile şu durumda büyük ihtimalle iş yapmayacağız, ulusal güvenlik nedeniyle onlarla çalışmak istemiyorum” diye bir açıklamada bulunmuştu. Hep söylediğimiz gibi Çin ile olan ticari savaşın acısını Huawei’den çıkarak Trump, geri adım atacak gibi görünmüyor. Bu sorunlar nedeniyle Mate 30 ailesi için Android lisansı alamayan firma, modelleri Çin dışında satmayacak gibi duruyor. Bu da gerçekten güçlü amiral gemileri için fazlasıyla üzüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli