reklamı kapat

POPÜLER

X-Men Marvel

Marvel planlarını alt üst edebilecek eski X-Men projeleri

Ortaya çıkan eski X-Men projelerinin Marvel Sinematik Evreni‘ne dair planları tamamen alt üst edebilecek potansiyele sahip olduğu ortaya çıktı. Peki bu eski projeler tam olarak neydi?

Bildiğiniz gibi Marvel eskiden çok da iyi bir dönemden geçmiyordu ve pek çok karakterinin haklarını farklı stüdyolara satmıştı. X-Men‘in tüm karakterleri de 20th Century Fox tarafından satın alındı. O zamandan bu yana planlanan pek çok farklı proje oldu fakat bunlardan bazılarının Marvel Sinematik Evreni’ne dair her şeyi alt üst edebileceği anlaşıldı. Bunun nedeni ise iki stüdyonun bazı karakterlerin haklarını paylaşıyor olması.

Bu projelerden ilki X-Men ve Fantastic Four ortak filmiydi. Bu projenin temeli Marvel çizgi romanlarındaki Civil War yani iç savaş hikayesine dayanıyordu. Bildiğiniz gibi aynı hikayenin sadece Avengers içinde olan versiyonunu geçtiğimiz senelerde Captain America Civil War filminde izledik. Fantastic Four ve X-Men’in etrafında şekillenen proje tamamen aynı konuyu farklı karakterler etrafında ele almayı planlıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel ve X-Men ortak planları

Diğer proje ise Secret Invasion yani Gizli İstila olacaktı. Secret Invasion ilk defa Captain Marvel’ın filminde gördüğümüz Skrull ırkı etrafında şekilleniyor. Skrulların kahramanların görünümüne bürünüp, güçlerini kopyalayıp onların yerisi almasını konu ediyor. Henüz Marvel stüdyoları bu konuyu işlemedi fakat Skrullar izleyicilere tanıtıldı. Yani yakın gelecekte Secret Invasion odaklı bir proje gelebilir. 20th Century Fox aynı konuyu zamanında X-Men’le birlikte beyaz perdeye taşımak istiyordu fakat bu planlar da suya düştü.

İlginizi çekebilir

Dark Phoenix tanıtımı