reklamı kapat

POPÜLER

Disney gözünü yükseklere dikti; Avengers, X-Men ile buluşabilir

Çizgi roman sevenlerin uzun süredir beklediği Avengers ve X-Men buluşması sandığımızdan çok daha kısa sürede gerçekleşebilir. Bu gelişmenin arkasında ise Disney’in 21st Century Fox‘u satın alma isteği yatıyor.

Son yıllarda Hollywood’da süper kahramanların hükmü sürüyor. Bunun en önemli sebebi ise Disney tarafından satın alınan Marvel filmleri. Çizgi roman kahramanlarını beyaz perdeye taşıyan farklı stüdyolar da bulunuyor fakat bu işin bayrak taşıyanı Marvel diyebiliriz. Marvel’ın en büyük problemi ise önceden haklarını sattığı kahramanlar. Bunlar arasında X-Men, Fantastic Four ve Spider-Man yer alıyor. Şimdiye kadar izlediğimiz X-Men ve Fantastic Four filmleri 21st Century Fox tarafından beyaz perdeye taşınıyordu. Fakat görünen o ki bu durum değişebilir.

Rekabetten ortaklığa

Son gelişmelere bakılırsa Disney, 21st Century Fox‘u satın almak üzere harekete geçti. Elbette bu hamlenin tek nedeni Marvel kahramanlarının haklarını geri almak değil. 21st Century Fox adı altında yer alan Fox kanallarına ve stüdyolarına sahip olmak. Kendi internet platformunu kurmak isteyen Disney’in bu şekilde elini güçlendireceği ve Netflix‘e ciddi bir rakip olarak karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Öte yandan Disney’in bu konudaki görüşmelere çoktan başladığı ifade ediliyor fakat henüz kesinleşmiş bir anlaşma söz konusu değil.

Eğer sözleşme resmen imzalanırsa X-Men ve Fantastic Four, Marvel çatısına geri dönecek. Bu yeni kahramanların Marvel Sinematik Evreni’ne nasıl ekleneceğini ise zaman gösterecek.