reklamı kapat

POPÜLER

avengers infinity war

Avengers’ın yıldızı Marvel’ın başarı sırrını açıkladı

Son yıllarda gişede fırtına gibi esen pek çok işe imza atan Marvel, Hollywood’un en başarılı stüdyoları arasında yer alıyor. Peki çizgi romanları beyaz perdeye aktaran bu stüdyonun başarısının ardında ne var? Bu soruyu Avengers’ın yıldızlarından Paul Bettany yanıtladı.

Süper kahramanlar giderek popüler hale gelirken pek çok çizgi roman uyarlaması izliyoruz. Bunların bir kısmı izleyicileri büyük hayal kırıklığına uğratıyor. Marvel ise her seferinde doğru formülü uygulamayı başarıyor gibi görünüyor. Vision karakterini canlandıran Paul Bettany  ise ortada bir formül olmadığını, başarının her şeyin hayranların elinden çıkmasından kaynaklandığını düşünüyor.

“Bana sorarsanız Marvel filmlerinin başarısı bu çizgi romanlara hayran insanlar tarafından çekilmesinden kaynaklanıyor. Beyaz perdeye taşıdıkları karakterlerin hepsini çok seviyorlar. Vision kostümüyle ilk kez karşısına çıktığımda Kevin Feige neredeyse ağlayacaktı. Ben çizgi roman okuyarak büyüyen biri değişim. Fakat onların bu tavrı sizin de zamanla karakterinize aşık olmanıza neden oluyor. Onların bu sevgisi ve ilgisi bulaşıcı. Bu yüzden kadrodaki herkes maddi yönün yanında kişisel olarak da karakterlerine bağlı hale geliyor. Bu yüzden iyi bir iş çıkartmak için çaba harcıyorlar. Hayranlar da bu yüzden sevdikleri karakterlerin doğru insanlara emanet edildiğine inanıyor. Güvenilir ellerdeler çünkü tıpkı kendileri gibi hayranlar tarafından çekiliyorlar. Bunu sadece konuşmalarından bile anlayabiliyorsunuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğrusu hayranı olmadan çizgi romanları başarılı bir şekilde uyarlamak pek mümkün değil. Fakat bu başarının tek sırrı hayranlar tarafından çekilmesi de olamaz. Bu filmleri çizgi roman sevmeyenlere bile beğendirmek ayrı bir meziyet diye düşünüyoruz.

İlgili video

Avengers Infinity War son fragman