reklamı kapat

POPÜLER

Google Waymo Jaguar I-Pace
Google Waymo Jaguar I-Pace
Google Waymo Jaguar I-Pace
Google Waymo Jaguar I-Pace
Google Waymo Jaguar I-Pace
Google Waymo Jaguar I-Pace

Google ve Jaguar arasında geleceğin “I-Pace” ortaklığı

Google‘ın sürücüsüz araçlar için kurduğu alt şirketi Waymo, sürücüsüz otomobilleriyle geleceği gerçek kılıyor. Bugün yapılan resmi açıklamayla bu gelecek arasına Jaguar‘ın yeni elektrikli otomobili I-Pace de katılıyor.

Waymo, başta ilginç görünümlü ufak bir araçla başladığı sürücüsüz otomobil testlerine şu an modifiye edilmiş Chrysler Pacifica modelleriyle devam ediyor. Artık aktif olarak yolcu dahi taşıyan firma, bu otomobiller arasına Jaguar I-Pace modelini de ekliyor. Waymo CEO’su John Krafcik tarafından yapılan açıklamaya göre otomobilden 20 bin adet alınacağı belirtiliyor. Önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde parça parça gelecek araçlar, şirketin filosunu gerçekten geleceğe hazır hale getirecek. Bünyesine yerleştirilen gelişmiş donanımlar ile sürücüsüz halen getirilen Jaguar I-Pace, Model X’in en büyük rakibi olarak görülüyor. Tamamen elektrikli olmasıyla temiz geleceğin bir parçası olan araç, Waymo için gerçekten uygun görünüyor. Araç için gösterilen fotoğraflar ise kurulan yapının çok da çirkin olmadığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Waymo ile sürücüsüz test sürecinin en başında

Sürücüsüz otomobiliyle inanılmaz fazla orada yol yapan firma, süreci en güvenli hale getiren isimler arasında yer alıyor. Aileye yeni katılacak otomobil modeliyle süreci premium hale getirecek firma, çalışmaya devam ediyor.

İlgili Video

Geleceğin sürücüsüz otomobil deneyimi