reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar Land Rover Project Vector

Jaguar Land Rover’dan geleceğin ulaşım aracı: Project Vector

Otomobil ya da genel olarak taşımacılık dünyasının geleceği konusunda Jaguar Land Rover da çalışıyor. Firmanın bu konudaki yeni modeli ise Project Vector.

Günümüzde birçok otomobil firması geleceği elektrikli ve sürücüsüz araçlar üzerine kurmak adına hiç olmadığı kadar büyük bütçeler ayırıyor. Bu firmalardan olan Jaguar Land Rover, Project Vector adını verdiği yeni elektrikli konsepti ile erken bir gelecek gösterimi yapıyor. Firmanın şehir içerisinde kendi başına yolcu taşıması için geliştirdiği / planladığı bu model, büyük camlarıyla yolcularına geniş bir görüş açısı sunacak gibi görünüyor. Her şey yolunda giderse 2021 yılında pilot programı başlayacak yani otonom olarak yolcu taşıma sürecine geçiş yapacak araç, açıklandığı kadarıyla 4 metre uzunluğunda. İç kokpiti kullanım amacına göre rahatlıkla özelleştirilebilen Project Vector, istenirse yolcu yanında yük taşımak için de kullanılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaguar Land Rover Project Vector dikkat çekti

İngiltere’de yer alan University of Warwick National Automotive Innovation Centre içerisinde üretildiği aktarılan model, büyük bir gelecek vadediyor. Gerçekten sürücüsüz araçların yollarda aktif olarak yolcu taşıdığı bilim kurgu geleceği çok yakınımızda bulunuyor. Google’ın Waymo ile inanılmaz aşama katettiği otonom taşımacılık süreci, trilyon dolarlık sektörlerin başlangıcını oluşturuyor. Bu gelecekte her büyük otomobil firması haklı olarak yer almak istiyor. Bu firmaların büyük çoğunluğu uçan taksilere de yatırım yapıyor. Uçan taksiler de bu araçlar gibi otonom olarak geliştiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Land Rover Defender’ı hiç böyle görmediniz!