reklamı kapat

POPÜLER

Waymo Google sürücüsüz kamyon
Waymo Google sürücüsüz kamyon
Waymo Google sürücüsüz kamyon

Otomobilleri bırakın Google’ın sürücüsüz kamyonları yola çıkıyor!

Google‘ın otonom yani sürücüsüz araçlar için kurduğu şirketi Waymo, biliyorsunuz artık sürücüsüz otomobilleriyle aktif olarak yollarda bulunuyor. Ancak bular taksi hizmeti gibi görev yapıyor. Şirket ise çok daha büyük düşünüyor. Hem de çok daha büyük..

Waymo geleceği gerçek kılmak isteyen en önemli ve büyük isimler arasında yer alıyor. Google’ın büyük desteğiyle önemli adımlar atan şirket, artık sadece insan taşıma odaklı düşünmüyor. Bu doğrultuda tam 12 aydır Kaliforniya ve Arizona’da otonom yani sürücüsüz kamyon modellerini test ettiğini belirten şirket, artık esas çıkışı yapmaya hazırlanıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre Waymo‘nun sürücüsüz kamyonları önümüzdeki hafta Atlanta’da gerçek anlamda yollara çıkıyor. Başlatılan pilot program kapsamında Google veri merkezine kargo taşıyacak kamyonlar, bunu tamamen insansız olarak yapacak. Bünyelerinde otomobillerde kullanılanlar ile benzer kamera, radar ve LiDAR donanımları yer alan iki adet kamyon, şirketin alandaki tecrübesini daha da yukarıya çıkartmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Waymo Google sürücüsüz kamyon

Şirketin sürücüsüz araçları yan yana

Google, Waymo ile geleceği kuruyor!

Sürücüsüz kamyonların otomobiller ile aynı sürücüsüz sistem üzerine kurulduğu belirtiliyor. Sadece fren, sollama ve dönüş konusunda iyileştirmeler / değişiklikler yapıldığını belirten şirket, bu konuda gerçekten oldukça iddialı konuşuyor. İş ticarete dökmek adına çok büyük önem arz eden bu gelişme, insanlar içinse kötü görünüyor. Gerçek anlamda birçok insanın işi sürücüsüz sistemler nedeniyle sallantıda görünüyor.