reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

George R.R. Martin’in yapımcıları ikna etmeye çalıştığı yeni Game of Thrones dizi projesi

George R.R. Martin altıncı kitabı yazmakta zorlansa da yeni fikirler bulmada aynı sıkıntıyı çekmiyor. Yazarın yeni bir Game of Thrones dizi fikri bulunuyor.

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinin ardından macera aynı evrende bambaşka bir diziyle farklı bir zaman dilimine taşınacak. İsmi netleşmese de The Long Night olması beklenen dizinin çalışmalarına çoktan başlandı bile. Ancak serinin yaratıcısı George R.R. Martin, yeni bir Game of Thrones dizisi için fikirler oluşturmaya başlamış durumda. Üstelik yazar ana diziyle aynı zaman diliminde geçen bir dizi planlıyor. New York Times‘a röportaj veren Martin, eğlenceli olabileceğini düşündüğü fikrini ve bu fikri nasıl bulduğunu açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rosencrantz and Guildenstern Are Dead etkisi

Martin verdiği röportajda “Spear Carriers” isimli yeni bir dizi yapmak istediğinden bahsediyor. Game of Thrones boyunca gelişen olaylarla aynı dönemde olmasını planladığı dizinin bu kez Daenerys, Tyrion ya da Jaime yerine adı sanı duyulmamış, arka planda kalan karakterlerin yaşadıklarını anlatmasını istiyor. “Şehir Muhafızı’nın hikayesi, Serçeparmak’ın genel evinde çalışan bir kadının yaşadıkları, şehirde oyun sergilemeye gelen bir şarlatanın numaraları gibi. Hepsi olaylardan etkileniyor üstelik. Bence böyle bir seri çok eğlenceli olurdu. Belki onları bunu çekmeye ikna edebilirim!

Martin bu fikri ise ona Rosencrantz and Guildenstern Are Dead oyununun verdiğini söylüyor. Esasen Hamlet olan oyun, Hamlet’i arka plana alıyor; Rosencrantz ve Guildenstern’ın yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin yaratıcıları yeni projeyle hayli meşgul ve tekrar bir Game of Thrones çekmeye hazırlar mı bilemiyoruz. Martin’in planı ise hayli ilginç duruyor ancak şimdilik ortaya atılmış bir fikir sadece…

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu