reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones yazarının diziyi uzatma isteği

Dün gerçekleşen Emmy ödüllerinde boy gösteren Game of Thrones, bir kez daha En İyi Drama ödülünü eve götürürken George R.R. Martin, diziyle ilgili ilginç açıklamalara imza attı.

2015 ve 2016 yıllarında arka arkaya kazandığı En İyi Drama Emmy’si ile beraber, televizyonun Oscarlarında tahtın sahibi olduğunu ilan eden Game of Thrones, geçtiğimiz yıl tahtı The Handmaid’s Tale dizisine bırakmıştı. Bu sene ise 7. sezonu ile ödülü alarak, tekrar tahta oturdu. Ancak ödül törenindeki dikkat çekici tek şey dizinin bu zaferi olmadı. Hala altıncı kitabı bitirmesini beklediğimiz George R.R. Martin, diziyle ilgili ilginç bir açıklamaya imza attı. Martin’e göre dizi onun istediğinden erken bitiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizi devam edebilirdi

Kırmızı halıda Variety‘e konuşan Martin, diziyi bitirme talebinin David Benioff ve D.B. Weiss’tan geldiğini ve onları ikna edemediklerini anlatıyor. Hatta dizinin 5 sezonda bitirilmesinin planlandığını dahi söylüyor. Martin’in tam açıklaması ise şu şekilde: “David ve Dan, beş sezonda ısrarcıydı ve yedi sezon onlar için üst limitti. Bir şekilde onları 8. sezona ikna ettik ama daha fazlasını kabul etmediler. Onlar yedi sezon diye ısrar ederken ben 10 sezon olsun diyordum ancak onlar kazandı. Bu projede asıl çalışanlar da onlar zaten.

Hikayenin artık bir sona geldiğini belirten Martin, Emilia Clarke, Kit Harington, Peter Dinklage, Maisie Williams ve Sophie Turner gibi demirbaşların artık yeni projelere atılabileceğini kaydediyor. Buz ve Ateşin şarkısı 8. sezonla sonlansa da bu evrende geçen yeni dizilerin geleceğini hatırlatalım. Tabii Game of Thrones 8. sezon sonrası oyunculara veda edeceğiz. Zira gelecek diziler yaklaşık 5000 yıllık geçmişi anlatmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir

HBO’nun yeni televizyon sezonu tanıtımı