reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Galaxy Note 8’in pil ömrünü savundu

28 Ağustos 2017

Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve fazlasıyla ilgi çeken yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note 8 birçok ilgi çekici özelliğe sahip. Buna rağmen cihazın pil ömrü en fazla eleştirilen özellik oluyor. Samsung’un mobil departmanının başındaki isim olan DJ Koh, Note 8’in pil ömrünün neden daha kısa olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz sene Galaxy Note 7‘nin pilinden ötürü ciddi problemler yaşayan Samsung, Galaxy Note 8’de aynı sorunları yaşamamayı tercih etti. Bunun için 3,500 mAh kapasiteli pil yerine 3,300 mAh kullanıldı. Ancak enteresandır ki aynı tercih Galaxy S8+ için söz konusu olmadı. Bu akıllı telefonun pil kapasitesi 3,500 mAh. Dolayısıyla Samsung’u tercih eden kullanıcılar bu farkın nedenini sorguladı. Bir süredir kafaları karıştıran sorunun yanıtı Samsung’un mobil departmanının başındaki isim olan DJ Koh‘tan geldi.

Bildiğiniz gibi Galaxy Note 8’de Snapdragon 835 veya Exynos 8995 işlemci kullanılıyor. Bu tercih ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Türkiye’de satışa sunulan cihazda ise Exynos 8995 işlemci yer alıyor. DJ Koh’a göre her iki işlemci göz önünde bulundurulduğunda 3,300 mAh kapasiteli pil fazlasıyla yeterli. Bu sebeple sadece yenilik yapmış olmak adına daha yüksek kapasiteli bir pil kullanmalarına gerek yok.

DJ Koh Note 8’deki tercihlerinden emin olsa da, kullanıcıların daha fazla pil ömrüne hayır demeyeceğine eminiz.

YORUMLAR