reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan keşfi kolaylaştıran yeni özellik

Facebook’un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, geçtiğimiz gün test ettiği bir özelliği bugün herkes için kullanıma sundu.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram‘ın yeni özelliği “sizin için önerilen” ismine sahip. Bu özellik isminden de anlaşılabileceği üzere kişilerin karşısına beğenebileceği düşünülen fotoğraf ile videoları çıkartıyor. Bunları kişinin kendisi ve takip ettiği kişilerin beğenileri üzerinden belirleyen servis, özel bir algoritmadan da yardım alıyor. Bu algoritma, popüler ağ içerisinde paylaşılan içerikleri tarayarak ana akışınız içerisine getiriyor. Bunun için özel bir “sizin için önerilen” bölümü açan platform, TechCruch’a göre özelliği herkes için aktif etmiş durumda. Hem iOS hem de Android tarafından aktif edilen özelliğin yavaş yavaş herkesin karşısına geleceği belirtiliyor.

Instagram 2017’de çok büyük değişiklikler aldı

Bu yeni özellik hakkında Instagram, daha önce “İlginç içerikler ile kullanıcıları bağlamanın yeni yollarını her zaman test ediyoruz” açıklamasını yapmıştı. Yeni özelliklerle daha kullanışlı ve bir bakıma da karmaşık hale gelmeye başlayan platform, bu yıl özellikle Snapchat‘ten kopyaladığı hikayeler özelliğiyle gündeme geldi. Bu özellikle rakibini geçmeyi dahi başaran platformun önünde daha birçok yenilik daha yer alıyor. Şimdiye kadar öğrendiklerimiz ise burada yer alıyor.