reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan canlı yayınlar için güzel bir özellik daha

Facebook’un sahibi olduğu popüler fotoğraf ile video ağı Instagram, bugün yeni bir özelliği daha devreye aldı. Platformu bu açıdan takip edebilen var mı?

Daha dün akşam yorum sistemiyle alakalı bir değişikliği gündeme gelen Instagram, şimdi ise canlı yayınların paylaşımını kolaylaştıran yeni özellikle karşımıza çıktı. Kullanıma giren bu özellik, kişilerin yaptıkları canlı yayınları arkadaşlarına göndermesine imkan tanıyor. Bunu direkt mesaj sistemi üzerinden mümkün kılan platform, böylece yayını izlemeye ya da katılmaya arkadaş çağırmayı kolaylaştırıyor. Aynı anda birden fazla kişiye gönderilebilen bu davet mesajları, grup içerisinde de paylaşılabiliyor. Bu arada izleyiciler de başka canlı yayınları aynı şekilde arkadaşlarına gönderebiliyor. Bu işlem canlı yayın penceresindeki “direkt mesaj” simgesinden yapılabiliyor. Böylece özel mesaj üzerinden bir paylaşım ağı kurulabiliyor, etkileşim artırılabiliyor. Bu da sık sık yayın yapanlar için güzel görünüyor.

Instagram sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor

iOS ve Android için kullanıma çıkan yeni özelliğin yakın zaman içerisinde herkes için aktif edileceği belirtiliyor. Sürekli yeni özellikleri hayatımıza sokan ve testler yapan servis, bu konuda neredeyse takip edilemez hale gelmiş durumda. Özellikleri herkes için aynı zamanda aktif etmeyen Instagram, bu açıdan biraz eleştiriliyor ancak gelişmeye devam ediyor.