reklamı kapat

POPÜLER

Facebook canlı yayınları bildirim özelliğine kavuştu

Facebook’un Periscope’a rakip olarak geliştirdiği canlı yayın uygulaması şimdilik ünlülerle sınırlı olsa da “genel” kullanıcıları ilgilendirecek bir haberimiz var. Bundan sonra kullanıcılar, ünlülerin canlı yayınlarından bildirim yoluyla haberdar olabilecek.

Henüz bilmeyenler için kısaca hatırlatmak gerekirse; Facebook’un geçtiğimiz aylarda duyurduğu Mentions adlı uygulamasında “Live Mentions” adı altında canlı yayın özelliği bulunuyordu. Facebook’ta “onaylı” kullanıcıların kullanımına sunulan özellik, tıpkı Periscope gibi kullanıcılara canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Şimdilik Facebook’un anlaştığı ünlülerle sınırlı olan bu yayınları kullanıcılar da ancak “denk geldiklerinde” izleyebiliyordu.

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık o yayınları önceden öğrenme imkanına sahip. Canlı yayın bildirimleri sayesinde kullanıcıların “abone oldukları” ünlülerin yayınlarını kaçırma ihtimali de ortadan kalkmış oldu. Bu hamleyle birlikte Facebook için canlı yayın özelliğini daha fazla kullanıcıyla buluşturup bir nevi genel kullanım öncesi “yoklama” yapmak istiyor diyebiliriz.

Facebook Live uygulamasını kullanan ünlüler arasında Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Ricardo Kakà, Jamie Oliver, Martha Stewart ve Michael Bublé gibi isimler bulunuyor.

YORUMLAR