reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, keşfi kolaylaştıracak yeni bir özelliği daha test ediyor

Instagram, bugün yeni bir özellikle daha gündeme geldi. Testine başlanan özellik yeni keşifleri kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram‘ın test ettiği yeni özellik “sizin için önerilen” ismine sahip. Bu özellik isminden de anlaşılabileceği üzere kişilerin karşısına beğenebileceği düşünülen fotoğraf ile videoları çıkartıyor. Bunları kişinin kendisi ve takip ettiği kişilerin beğenileri üzerinden belirleyen servis, özel bir algoritmadan da yardım alıyor. Bu algoritma popüler ağ içerisinde paylaşılan içerikleri tarayarak ana akışınız içerisine getiriyor. Bunun için özel bir “sizin için önerilen” bölümü açtığı görülen platform, özelliği şu an ufak bir kitle üzerinde test ediyor. Hem iOS hem de Android tarafından denenen özelliğin herkese geleceği tarih ise henüz açıklanmıyor.

Instagram gelişmeye devam ediyor

Konu hakkında Instagram, “İlginç içerikler ile kullanıcıları bağlamanın yeni yollarını her zaman test ediyoruz” açıklamasını yapıyor. Yeni özelliklerle daha kullanışlı ve bir bakıma da karmaşık hale gelmeye başlayan platform, artık birçok kişiye gelir kapısı da oluyor. Geçtiğimiz günlerde hikayeleri kaydederek profile koyma desteğini alan platform, görüldüğü üzere ciddi şekilde büyümeye devam ediyor.