reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a yaratıcılığınızı gözler önüne serecek yeni özellik

Facebook‘un popüler sosyal platformu Instagram, bugün gençleri hedef alan yeni bir özellik daha kazandı. Bu özellik yaratıcılığınızı gözler önüne sermenize aracılık ediyor.

Sürekli olarak yeni özelliklerle geliştirilen Instagram, yeni özelliğiyle gelen fotoğraflara verilecek cevapları hiç olmadığı kadar eğlenceli hale getiriyor. Özellik direkt mesaj bölümünde çalışıyor. Bir arkadaşınız size özelden fotoğraf gönderdiği zaman, buna fotoğraf ile karşılık verebiliyorsunuz. Yeni özellikte ise iki fotoğraf bir araya getirebiliyor. Arkadaşınızdan gelen fotoğraf ile sizin çektiğinizi bir araya getiren platform, bu noktada kişilere çizim yapma şansı da tanıyor. Böylelikle iki fotoğraf ve çizim yeteneğinizi kullanarak ilginç sonuçlar oluşturabiliyorsunuz. Bu noktada yazı ile çıkartma desteği de verilirken, ilginç sonuçlar elde edilebiliyor.

Instagram

Instagram, fotoğraf ile video için bir destek daha getirdi

Platforma ayrıca fotoğraf ile videolar için bir özellik daha dahil edildi. Bu özellikle kişiler fotoğraf ya da videoları sadece bir kez oynatılabilir ya sürekli tekrar halinde gösterilsin şeklinde karşı tarafa gönderebiliyor. Bunun için “One View” ile “Allow Replay” seçenekleri sunan Instagram, özelliklerin 24. sürüm üzerinden iOS ve Android için aktif edildiğini belirtiyor. Yeni özelliklerin direkt olarak Snapchat gençliğini hedeflediği görülürken, popüler olup olmayacağı bilinmiyor.