reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün çıkış tarihi sızdı

Dün sizlere Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını ve bu gözlükte kullanılacak işletim sistemiyle ilgili detayları paylaşmıştık. ROS adı verilen işletim sistemiyle gelmesi beklenen artırılmış gerçeklik gözlüğünün çıkış tarihiyle ilgili yeni bir bilgi sızdı.

Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020 yılında satışa sunulacak. Şirketin çalışmalarını 2019 yılına kadar sürdüreceği ve Apple’ın bu konuda başarılı olması durumunda gözlüğün 2020 yılının başında satışa sunulacağı belirtiliyor. iOS işletim sistemini temel alacağı belirtilen rOS için binlerce mühendisin çalışmalar yaptığı dile getiriliyor. Yazılım mühendislerinin artırılmış gerçeklik gözlüğü için HTC Vive‘dan faydalandıkları ifade ediliyor.

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü uygulamaları bağımsız çalıştıracak

Geliştirilen rOS sayesinde gözlüğün Apple Watch ve Apple TV‘de olduğu gibi kendi uygulamalarını çalıştırabileceği ve kullanıcıların bunun için özel bir mağazadan indirme işlemi yapabileceği söyleniyor. Gözlüğün kontrolüyle ilgili de çeşitli dedikodular ortaya çıkmış durumda. Gözlüğün kafa hareketleriyle, Siri veya dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebileceği söyleniyor. Apple imzasını taşıyacak gözlüğün satış tarihiyle ilgili iddia ortaya çıksa da fiyatıyla ilgili bir iddia henüz açığa çıkmış değil. Gözlükle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.