reklamı kapat

POPÜLER

hp leap motion

HP’nin Leap Motion özelliği taşıyan klavyeleri bu ay satışa çıkıyor

Siz de Leap Motion’ın yenilikçi hareket kontrol teknolojisini Windows PC üzerinde kullanmak istiyor ama bu donanım için ayrıca bir yazılımla uğraşma fikrinden hoşlanmıyor musunuz? HP, sizi çok mutlu edecek bir karar alarak artık bu klavyeleri söz konusu teknolojiyi de barındıracak şekilde doğrudan satışa çıkardığını duyurdu.

Hareket tabanlı bir kontrol teknolojisi sunan Leap Motion Windows PC’nize sadece el ve kol hareketleriyle komut vermenizi sağlıyor. Leap Motion özelliği taşıyan klavyeyle birlikte özel bir donanımı bilgisayarınıza bağlayarak bu özelliği kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun için de hâliyle bilgisayarınızın üzerinizdeki USB girişlerinden birisini kullanmak durumundasınız. HP işte bu zorunluluğu ortadan kaldıracak olan kendiliğinden Leap Motion destekli klavyelerin müjdesini verdi.

Engadget tarafından yayınlanan habere göre, Leap Motion yetkilileri Computex fuarında yaptıkları açıklamada HP’nin Leap Motion özellikli klavyelerinin bu ay içinde 99 dolara piyasaya sürüleceğini ifade ettiler. Bu fiyat, tek başına bir Leap Motion cihazından 25 dolar daha fazla olsa da, ayrıca bir donanıma gerek kalmadan bu özelliği taşıyan bir klavyeye sahip olunacağını düşünürsek son derece makul.

İlk önce yalnızca bazı HP masaüstü bilgisasyarlarda bulunan ve HP’nin ayrıca HP Envy 17 dizüstü modelinde de sunduğu özelliğin böylece daha da yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.