reklamı kapat

POPÜLER

Muse

Dünyanın en güçlü synthesizer’ı parmaklarınızın ucunda: Muse [Video]

Leap Motion‘ın müzik alanındaki marifetlerini birkaç hafta önce Contact adlı enstrümental masayla görmüştük. Bu sefer karşımıza çıkan Leap Motion destekli elektronik müzik dahisinin adı ise Muse. Oturduğunuz yerden bir orkestra şefi edasıyla, ellerinizi ve parmaklarınızı kullanarak organik bir şekilde müzik yapmanızı sağlayan Muse, Leap Motion Controller yardımıyla jestlerinizi okuyor.

Muse
Leap Motion Controller’ın Airspace uygulama mağazasından edinebileceğiniz Muse, ellerinizi ve parmaklarınızı havada oynattığınızda hareketinizi üç boyutlu girdiye dönüştürüyor. Dünyanın en güçlü synthesizer’ı olma iddiasıyla gelen Muse ile kompleks akor dizilerini, girift davul ritimlerini ve daha pek çok girdiyi bir araya getirerek kendi eserlerinizi yaratabilirsiniz. Küpler, küreler ve piramitlerle donatılmış arayüzü kullanmak için tek yapmanız gereken ellerinizi havada gezdirerek geometrik şekilleri tetiklemek. Parmaklarınızı kullanarak tizlik, hız ve eko gibi ayarlarda değişiklik yapabiliyorsunuz. Kullanımın basitliği ve elinizin altındaki seslerin çeşitliliği müzik yapım sürecini çok daha sezgisel, hatta neredeyse ruhani hale getiriyor.

Airspace uygulama mağazasındaki 200 uygulamadan biri olan Muse, Mac OS X 10.7 ve üzeriyle kullanılabiliyor. Uygulamanın satış fiyatı ise 9,99 dolar.

VİDEO