reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a sevindiren yeni bir özellik daha yolda

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, biliyorsunuz sürekli olarak yeni özellikler ile gündeme geliyor. Gelecek özellikler için testler yapan şirketin yeni özelliği ise Hikayeler tarafında karşımıza çıkıyor.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram, büyümeye devam ediyor. Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğiyle daha büyük kitlelere hitap eden servis, yeni özelliğiyle buraya yeni paylaşım seçeneği daha ekliyor. Belirli bir kesim üzerinde testi süren bu özellik, kişilerin başkalarının paylaşımlarını direkt olarak Hikayeler içerisine almasına dayanıyor. Daha önce bunu ekran görüntüsü alanlar için harika duran özellik, markaları da oldukça memnun edebilir deniyor. Kendi yaptığınız paylaşımları hikayeniz içerisine almak için de güzel duran özellik, içeriğe erişimi de kolaylaştırıyor. Hikaye içerisindeki içeriğe üzerine basılarak gidilebiliyor ve bu da etkileşim için çok güzel duruyor. Ana akışa uzun zamandır “regram” özelliğini getirmesi beklenen firma, başlangıcı Hikayeler üzerinden yapacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’a görüşme desteği de yolda

Facebook, popüler platformu gerçek bir iletişim aracı haline getirmek istiyor. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan yeni altyapı ile kişilerin direkt olarak Instagram üzerinden arkadaşlarıyla telefon ya da görüntülü görüşme yapabileceği söyleniyor. Daha önce söylediğimiz gibi günümüzde ilk çıkış amacının oldukça uzağında olan platform, ihtiyaçlara göre kendisini şekillendiriyor. Artık sadece bir fotoğraf platformu olmayan servis, yeni özelliklerle yenilenmeye devam ediyor. Üstteki yeni özelliğin ise yakın zamanda herkes için aktif edilmesi bekleniyor.

İlgili Video

Hikayelere yazı özelliği de gelmişti