reklamı kapat

POPÜLER

Matrix efsanesi geri dönüyor!

Hollywood bir süredir kafayı yeniden yapımlara takmış durumda. Kültleşen serileri pişirip yeniden sunma telaşındalar. Bu her zaman kötü olacak diye bir durum yok elbette, çok iyi işler de çıkabilir. Ancak 2015 yapımı Terminator Genisys’i hatırlıyor musunuz? Ne kadar unutmak istesek de ne yazık ki hala hatırladığımız bir yapım. Hal böyle olunca yeniden yapımlara karşı biraz temkinli yaklaşıyoruz. Söz konusu Matrix olunca da bir korku sarmadı değil…

Fragmanı Görevimiz Tehlike’den hallice olan Tom Cruise’lu The Mummy hala rüyalarınıza giriyorsa korkmaya hazır olun. THR’nin özel haberine göre Warner Bros. bir başka kült seriyi yeniden çekmek istiyor. 1999’a damgasını vuran ve aradan geçen yıllara rağmen popülerliğinden bir nebze olsun kaybetmeyen Matrix’in yeniden çekilmesi söz konusu. Sinema tarihinde de ayrı bir yeri olan bu yapımın tekrar masaya yatırılması ise heyecan verici olduğu kadar ürkütücü.

Belli ki henüz karar aşaması devam eden yeniden yapım için şimdilik resmi bir açıklama yok. THR’nin kaynakları ise Michael B. Jordan‘ın filmde boy gösterebileceğini söylüyor. Yakın zamanda Black Panther filminde yer alacak olan Jordan’ın Matrix’te hangi role düşünüldüğü şimdilik net değil. Wachowski kardeşler tarafından yazılıp yönetilen Matrix’in yeniden yapımında ise senaryo için Zak Penn düşünülüyor. İşler aslında burada biraz karmaşıklaşıyor. Kültleşen filmi yaratıcıların elinden alıp başka birine teslim etmek riskli bir karar gibi görünüyor.

Wachowski kardeşlerin filmin yapımında yer alıp almayacağı ise şimdilik belli değil. Ancak Wachowski’lerin olmaması hayranları kızdıracak bir tercih olabilir. Aynı şekilde orijinal üçlemenin yapımcısı Joel Silver’ın da söz konusu yeniden yapımda yer almaması olasılıklar dahilinde. Tabii asıl merak edilen şey Keanu Reeves‘in projeye dahil edilip edilmeyeceği. John Wick: Chapter 2’nun tanıtımlarında Reeves, Matrix serisinin yeni bir filmi için tekrar kamera karşısına geçebileceğini ancak bunun için Wachowski kardeşlerin de projede yer alması gerektiğini belirtmişti. Bu durumda Reeves’in yeni filmde yer alıp almayacağı şimdilik Warner Bros.’un Wachowski’lerle yeniden çalışıp çalışmayacağına bağlı gibi görünüyor. Reeves’in yer almadığı bir Matrix filmi kulağa çok garip geliyor ancak kendimizi bu fikre hazırlasak iyi olur.