reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II

Rakiplere karşı gelen yeni hamle ile sınırlı üretimlerde ikinci perde: Mitsubishi L200 Barbarian SVP II

Departmanın sınırlı üretim ikinci versiyonu olacak olan Mitsubishi L200 Barbarian SVP II’de çok daha güçlü bir karakter bizleri bekliyor.

Mitsubishi’nin satışlarında en büyük paylardan birisini üstlenen L200, pickup sınıfına olan ilginin artmasıyla birlikte çok daha önemli bir model haline geldi. Ranger Raptor‘un Avrupa pazarına giriş hamlesiyle birlikte yeni ve oldukça dişli bir rakip daha kazanan L200 için Mitsubishi’nin karşı hamleleri gelemeye devam ediyor. Geçtiğimiz modellerini gerek karakteristik gerekse yetenek olarak geliştirmek adına SVP adıyla kurduğu özel üretim departmanını devreye sokak marka, işe L200 ile başlamıştı. 2018 ile birlikte yine çalışmalarına hız kesmeden devam eden bu ekip Barbarian SVP II adıyla aileye ikinci üyesini dahil ediyor. İlgi gören ilk versiyon üzerine gözle görülür değişimlerin yapıldığı yeni projeyle birlikte L200 hiç olmadığı kadar güçlü bir görüntüye kavuşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hissedilir farklar

Mitsubishi Barbarian SVP II’nin tasarımsal detayların evvel kaputunun altıyla ilgili soru işaretini ortadan kaldırmakta fayda var. Burada ilk modelde de kullanılan 2,4 litrelk turbo dizel motora yer veren marka, 177 beygirlik güç ve 430 Nm‘lik tork değerinde de bir değişim yapmıyor. Standart olarak dört tekerlekten çekişli olarak gelen modellerde altı ileri manuel veya beş ileri otomatik şanzıman seçenekleri kullanıcıların tercihine bırakılacak. Yine ilk versiyonda olduğu gibi toplamda sadece 250 adet üretileceği duyurulan modele sahip olmak isteyenlerin ise yaklaşık 42.000 dolar gibi bir parayı gözden çıkarması gerekiyor.

Gelelim Barbarian SVP II’yi ayıran temel parçalara. Buradaki ilk temel farkı iki farklı renk seçeneği meydana getiriyor. Siyah ve gri olmak üzere iki farklı seçenek ile satın alınabilecek olan araçlarda jant, kapı kolu, ızgara ve tavan rayı gibi temel parçalarda turuncu dokunuşu görüyoruz. Jant kısmında 17 inç‘lik setlerin standart olarak sunulduğu modellerin her ikisinde de arazi lastiklerinin olması da gözlerden kaçmıyor. Aydınlatmalı kabin, süspansiyonlu kapak ve ek gövde parçaları da değişimin hissedildiği noktalardan. Kokpit bölümünde beklediğimiz gibi turuncunun dokunuş olarak kullanıldığı L200 Barbarian SVP II’de deri döşeme koltuklar ve SVP logoları ilk andan itibaren farkı hissettiriyor. İç dünyasında da, artırılmış malzeme kalitesiyle dikkat çeken versiyonların sipariş süreciyse başladı.