reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Mini

iPhone 12 serisinin gizli kalan şarj özelliği ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple’ın haftalardır gündemde düşmeyen iPhone 12 ailesi için gizli kalmış bir şarj özelliği ortaya çıkmış durumda.

iPhone 12 ailesi 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. İşte bu modeller, ortaya çıktığı kadarıyla ters kablosuz şarj özelliğine de sahip. Biliyorsunuz günümüzde birçok Android telefonda ters kablosuz şarj aktif olarak yer alıyor. Bu özellik sayesinde Android telefonlar arka kısımlarında başka bir destekli telefonu, kablosuz kulaklığı ya da akıllı saati şarj edebiliyor. Özellikle kablosuz kulaklıklar için çok faydalı olan bu altyapı, söylendiği kadarıyla tüm iPhone 12’lerde de yer alıyor. Bu özelliğin FCC üzerinden bulunduğu aktarılırken, Apple’ın konuda neden gizli davrandığı ise bilinmiyor. Ancak özelliğin sadece gelecek aksesuarlar ile aktif edileceği, bunun da yeni AirPods’lar olacağı düşünülüyor. Yeni AirPods’ların MagSafe desteğiyle yani mıknatıslı altyapıda geleceği ve direkt olarak iPhone 12’ler arkasında şarj edilebileceği iddia ediliyor.

iPhone 12 ailesinin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Operatör merkezli bir sızıntıya göre 12 Mini için Türkiye’de kişilerin 10 bin TL‘yi gözden çıkarması gerekiyor. Yine sızıntılara göre iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ise 11 bin TL seviyesinde olacak gibi görünüyor. 12 Pro için başlangıç 15 bin TL, 12 Pro Max için başlangıç ise tam 17 bin TL seviyesinde yer alıyor. En üstte ise fiyat 20 bin TL’yi buluyor. Ancak bunlar halen kesinleşmiş değil.

Ailenin tanıtım videolarını izleyin: