reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11
iPhone 11

Samsung Galaxy Note 10 ailesinde ters kablosuz şarj yer alıyor

iPhone 11 serisi için kullanıcıları kızdıracak ters kablosuz şarj detayı

Teknoloji devi Apple‘ın 10 Eylül etkinliği kapsamında tanıttığı iPhone 11 modelleri için kızdıran bir detay ortaya çıktı.

10 Eylül akşamı tanıtılan iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinde daha önce söylenmesine rağmen ters kablosuz şarj özelliği sunulmadı. Kablosuz şarj özelliği bulunan ancak üzerlerine konulan başka bir Qi destekli telefonu ya da AirPods’u şarj edemeyen yeni iPhone’lar, bu açıdan çok büyük tepki alıyor. İşte bu konuda kullanıcıları daha çok kızdıracak bir detay da ortaya çıktı. Sağlam bir kaynağa göre her üç telefon da aslında ters kablosuz şarj desteğini taşıyor. Ancak Apple’ın bunu yazılımsal olarak kapattığı belirtiliyor. Bunun neden yapıldığı bilinmiyor. Bazı kaynaklar bu sürecin Apple’ın yüksek kalite standartlarını (!) karşılayamadığını düşünüyor. Ancak dediğimiz gibi tam neden bilinmiyor. Firmanın özelliği sonradan açma gibi bir adım atacağı da düşünülmüyor.

iPhone 11

Samsung Galaxy Note 10 ailesinde ters kablosuz şarj yer alıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 halen 5W şarj cihazıyla geliyor

iPhone XR’ın yerini 750 dolar yerine 699 dolar fiyat etiketiyle alan telefon, oldukça güçlü ve yetenekli olmasına rağmen yine 5W şarj cihazıyla geliyor. Apple neyseki “Pro” takılı modellerin yanında 18W şarj cihazı veriyor. Ancak biliyorsunuz günümüzde bu rakam da oldukça düşük. OPPO’dan kısa süre içerisinde kablo üstünden tam 65W hızlı şarj yapabilecek bir model geliyor. Ayrıca Xiaomi’nin 30W hızlı kablosuz şarj sunacak bir telefonu yolda bulunuyor.

İlgili Video