reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 serisinden yeni çentik ve kamera detayları

Apple’ın üzerinde aktif olarak çalıştığı iPhone 13 ailesi gündemden düşmüyor. Bu sefer iki önemli detay hakkında açıklamalar var;

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi sürekli olarak ses getiriyor. Örneğin kaynaklar kısa süre önce sadece 13 Pro modellerinde LTPO temelli 120 Hz OLED ekran yer alacak bilgisini vermişti. En son ise telefonların ortak olarak LiDAR sensörüne ve 2020’de iPhone 12 Pro Max’e özel kalan sensör tabanlı görüntü sabitleme özelliğine sahip olacağı aktarılmıştı. Şimdi ise bir kez daha telefonların iPhone 12’lerden daha ufak bir çentiğe sahip olacağı aktarıldı. Bu bilgi daha önce de gelmişti ve artık kesin gibi görünüyor. Bu arada 13 Pro’larda biraz daha büyük sensörlerin kullanılacağı da aktarılıyor. Apple yeni dönemde normal ile Pro modeller arasındaki fotoğraf kalitesi farkını sensör boyutu üzerinden yaratacak gibi görünüyor. Sensör büyüdükçe fotoğraf kalitesi artıyor.

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Biliyorsunu sağlam kaynaklara göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun iPhone 13’ler ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken bilgilerden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 7 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Telefonlardan 13 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir detayı da halen gündemde yer alıyor.

İlgili Video