reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi tarafından “değiştirilebilir kameralı” telefon çalışması

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, ilginç patentler almayı sürdürüyor. Bu sefer değiştirilebilir kameralı telefon çalışması gündemde.

Xiaomi, rakipleri gibi sürekli olarak geleceğe yönelik çalışmalar yapıyor. İşte bunlardan birisinde karşımıza arka kamera modülü yerinden çıkabilen bir telefon çıkıyor. 91 Mobiles tarafından bulunan patent, ilginç olmasına rağmen yüksek ihtimalle hiçbir zaman karşımıza çıkmayacak bir altyapıyı gözler önüne seriyor. Çünkü daha önce de denediği üzere telefon pazarında modüler yapı öne çıkamıyor. Kağıt üzerinde farklı ihtiyaçlara özel farklı kamera modülleri çok güzel görünüyor ancak bu pratiğe dökülemiyor. Kişiler bu tarz sistemlere ilgi göstermiyor.

Xiaomi Türkiye’de büyük bir yatırım yapıyor

Xiaomi, Bloomberg‘de yer alan habere göre Türkiye’de üretime yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırımla girecek. Elde edilen bilgilere göre Çin merkezli şirketin Türkiye’deki yatırımı iki bölümden oluşacak. İstanbul Avcılar’da bir fabrika kuracağı aktarılan Xiaomi, ilk bölümde 2 bin kişiye istihdam sağlayacak, ikinci bölümde ise kapasite artışına gidilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynakların verdiği bilgilere göre ikinci bölümle birlikte yatırım miktarının 30-40 milyon dolara ulaşması olması bekleniyor ve bu da Türkiye pazarı için önemli görünüyor. Edinen bilgilere göre Xiaomi, adına üretim yapacak Salcomp firması için teşvik belgesine da başvuruda bulundu. Aynı kaynaklara göre ilgili teşvik belgesinin şubat ayında Resmi Gazete’de yayınlanması öngörülüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin telefonları burada test ediliyor