reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi imzalı 3D fotoğraf ve video odaklı telefon çalışması

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, ilginç patentler almayı sürdürüyor. Bu sefer 3D fotoğraf ve video odaklı telefon çalışması gündemde.

Advertisement

Her zaman olduğu gibi LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen bu patenti alınan Xiaomi telefon modeli, görebileceğiniz üzere arkasında dört farklı kamera taşıyor. Derinlikli kayıt için dört köşeye yerleştirildiği düşünülen bu kameralar ile telefonun üç boyutlu fotoğraf ve video çekebileceği aktarılıyor. Ön yüzünde bir kamera yer almayan bu model, gerçekten dikkat çekiyor ancak satışa çıkması çok da olası durmuyor. Genel olarak son kullanıcının 3D içeriklere ilgisi uzun zamandır bulunmuyor. Bu tarz bir ürün ancak profesyonel kesime hitap edebilir, onlar da böyle bir altyapıda Xiaomi’den ürün satın almaz. Ancak yine de kapıyı kapatmamak gerekiyor. Telefon pazarında her zaman ilginç modeller gelebiliyor.

Xiaomi daha önce de ilginç bir patent almıştı

Xiaomi, rakipleri gibi sürekli olarak geleceğe yönelik çalışmalar yapıyor. İşte bunlardan birisinde karşımıza arka kamera modülü yerinden çıkabilen bir telefon çıkmıştı. 91 Mobiles tarafından bulunan bu patent, ilginç olmasına rağmen yüksek ihtimalle hiçbir zaman karşımıza çıkmayacak bir altyapıyı gözler önüne seriyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çünkü daha önce de denediği üzere telefon pazarında modüler yapı öne çıkamıyor. Kağıt üzerinde farklı ihtiyaçlara özel farklı kamera modülleri çok güzel görünüyor ancak bu pratiğe dökülemiyor. Kişiler bu tarz sistemlere ilgi göstermiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin telefonları burada test ediliyor