reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Çiftli pop-up kamera sistemine sahip Xiaomi telefon çalışması

Xiaomi ilginç akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firma bu sefer çiftli pop-up kamera sistemine sahip telefon ile gündemde.

Xiaomi, geleceği için farklı telefon patentleri almayı birçok büyük rakibi gibi sürdürüyor. Bu konuda ortaya çıkan son cihaz ise yine LetsGoDigital tarafından bulunmuş durumda. Burada karşımıza açıya sahip çiftli pop-up selfie kamerası olan bir telefon çıkıyor. Bu patenti alınan yapı oldukça ilginç görünüyor ve hiçbir zaman gerçek de olmayabilir deniyor. Çünkü biliyorsunuz firma şu an aktif olarak ekran altı kamera teknolojisi geliştiriyor ve bu konuda oldukça ilerlemiş durumda. Yine de dikkat çeken bu sayfada gördüğünüz cihaz, açılı kameralar ile ya birim alandan iyi şekilde yararlanıyor ya da birbirlerinin görüş açısını tamamlayarak çok geniş bir görüntüleme getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi daha önce de çift kameralı bir telefon ile gündemdeydi

LetsGoDigital tarafından bulunan bu tasarımında da odak nokta kamera oluyordu. Çünkü modelde ilginç bir hareketli bir kamera sistemi bizleri karşılıyor. Bu sistemde iki ufak kamera yan yana geliyor. Bu kameraların yatay yanında dikey olarak da konumlandırılabileceği patent detaylarından elde edilen detaylar arasında yer alıyor. Peki bunun ne artısı olacak? Daha önce söylendiği kadar bu yapı sayesinde bozulma olmadan geniş açı fotoğraflar çekilebilecek. İki dar görüş açısına sahip kameranın bir araya gelmesi, tek bir yüksek görüş açısına sahip kameradan daha iyi sonuçlar sunabilir deniyor.

İlgili Video