reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Hareketli kamera sistemine sahip Xiaomi telefon çalışması

Xiaomi ilginç akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firma bu sefer “hareketli kamera sistemine” sahip telefon ile gündemde.

Xiaomi, geleceği için farklı telefon patentleri almayı birçok büyük rakibi gibi sürdürüyor. Bunların en yenisi ise yine LetsGoDigital tarafından bulunmuş durumda. Firmanın bu yeni tasarımında odak nokta kamera oluyor. Çünkü modelde yukarıda da dediğimiz gibi hareketli bir kamera sistemi bizleri karşılıyor. Bu sistemde iki ufak kamera yan yana geliyor. Bu kameraların yatay yanında dikey olarak da konumlandırılabileceği patent detaylarından elde edilen detaylar arasında yer alıyor. Peki bunun ne artısı olacak? Söylendiği kadar bu yapı sayesinde bozulma olmadan geniş açı fotoğraflar çekilebilecek. İki dar görüş açısına sahip kameranın bir araya gelmesi, tek bir yüksek görüş açısına sahip kameradan daha iyi sonuçlar sunabilir deniyor. Bu da ilginç ve oldukça faydalı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi daha önce de şaşırtan bir telefonla gündem olmuştu

Firmanın yine LetsGoDigital tarafından bulunan yeni patenti, karşımıza ekranı gövdesinden ayrılabilen bir telefonu çıkarıyor. Çıkarılabilir pillerin neredeyse tarih olduğu günümüzde böyle bir tasarım gerçekten ilginç görünüyor. Elbette bu tasarımın yüzde 100 gerçek olup olmayacağını kimse bilmiyor. Ancak Xiaomi’nin böyle bir tasarımı gerçeğe dönüştürmesi imkansıza yakın. İlk olarak bu yapının pek de bir anlamı bulunmuyor. Ekranı değiştirmenin pek bir anlamı bulunmuyor. Ayrıca modüler telefonların pazarda başarılı olmadığı da açık olarak biliniyor. Bu açıdan bu telefonun çizim aşamasında kalacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de ilginç denemeleri görmek her zaman keyif veriyor.

İlgili Video